Kino z psychologią w Patrii. Dziś prelegentem Daniel D. Knapik z Rudy Śląskiej

Dziś w Kinie Patria drugi pokaz z cyklu Kino z psychologią. Tym razem o filmie Sundown opowie student 5 roku psychologii - mieszkaniec Rudy Śląskiej - Daniel D. Knapik.

Kino Patria
Film Sundown poprzedzi prelekcja Daniela D. Knapika

Film Sundown - najnowszy obraz Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Przed filmem oczywiście psychologiczna pogadanka, tym razem o poszukiwaniu równowagi w życiu i o granicach psychcznej wytrzymałości człowieka. Poprowadzi ją Daniel D. Knapik - student psychologii z Rudy Śląskiej.

- To człowiek wielowymiarowy, niezwykle aktywny na polu naukowym - wiceprezes Koła Naukowego Modny Umysł Akademii Górnośląskiej w Katowicach, czynny propagator wiedzy psychologicznej - prowadzi podcast Psychologiczne tête-à-tête - reklamują go organizatorzy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon