Kandydat na prezydenta z najbardziej barwnym programem wyborczym znów nadaje. „Karuzela na każdym placu zabaw" [WIDEO]

To chyba najbarwniejszy kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej w tej kampanii wyborczej. Michał Baborski wypuścił kolejne wideo, w którym przedstawił swoje „pomysły" na rozwój miasta.

Baborski michał

Jest rudzianinem z dziada pradziada. Przedstawia się jako swój chłop i zadziwia mieszkańców coraz bardziej odklejonymi postulatami wyborczymi. Michał Baborski zdecydowanie dodaje kolorytu tegorocznej kampanii wyborczej w Rudzie Śląskiej. Właśnie opublikował nowy film w mediach społecznościowych, w którym przedstawił wyborczy program. Zapnijcie pasy.

Basen w każdej dzielnicy? No jednak się nie da. To może w połowie dzielnic?

Kandydat niestety wycofał się ze swojego sztandarowego pomysłu jakim było utworzenie basenu w każdej dzielnicy w mieście. Ma jednak inny plan.

- Wiadomo, że nie da się zrobić basenu w każdej dzielnicy, ale chociaż w połowie, w tych dwóch, trzech dzielnicach może uda się te baseny otworzyć. Wiadomo, że nie zawsze się da zrobić wszystko zgodnie z obietnicą - mówi z rozbrajającą szczerością Baborski.

Kandydat przekonuje jednak, że najważniejsze są chęci.

Obrona górnictwa? Walczmy silnie o kopalnie i tak dalej

Kolejny postulat Baborskiego? Całkiem poważny. Obrona górnictwa.

- Wiadomo, że sam prezydent sam jako taki nie może, ale gdy pokazuje otwarcie, że chce walczyć silnie o tę kopalnie i tak dalej jest wtedy taka jakby, siła Ruda Śląskiej - mówi na filmie Baborski. O co konretnie mu chodzi? Nie wiadomo

Wybiegi dla psów każdej rasy

Dobry prezydent dba nie tylko o ludzkich mieszkańców. Tak mógłby powiedzieć Michał Baborski, który kilka dni temu proponował, żeby otworzyć w każdej dzielnicy dla psów. I to dla psów każdej rasy. To ważne. W kolejnym filmie mówił o przejęzyczeniu.

- Kolega mówił o wybiegach dla psów każdej rasy. Nie, to mają być po prostu wybiegi dla psów. Żeby pies mógł spokojnie pobiegać bezpiecznie dla psów - mówi kandydat. Dodaje do tego kolejny postulat, którym jest zniesienie opłat za posiadanie psa (xD).

- Już i tak dużo kosztów ponosimy: weterynarz, szczepienia, karma. Powinniśmy się tej opłaty jak najbardziej pozbyć. To bezsensowne płacenie za psa 60 złotych, w którego i tak już dużo wkładamy - przekonuje Baborski.

Parkingi piętrowe odpowiedzią na wycinkę drzew

Kandydat na prezydenta ubolewa nad tym, że wycinane są drzewa w mieście i w tym miejscu potem powstają magazyny. Ale ma pomysł jak temu zaradzić.

- Powinno się postawić na coś takiego jak to mamy w Bytomiu, w Agorze. Piętrowy parking. Jest parter, piętro i tak dalej. Samochody będą w jednym miejscu. Nie będzie wycinek i tak dalej.

Karuzela na każdym placu zabaw!

Baborski nie myśli tylko o psach. Zadba też o najmłodszych.

- W naszym mieście trzeba wyremontowac place zabaw. Brakuje huśtawek. Są zjeżdżalnie, ale nie ma karuzeli. A na przykład na Wirku jest park, czy tam bloki są. A obok nie ma koszy na śmieci. Nieciekawa sprawa, bo sobie ktoś sok wypije i nie ma gdzie butelki wyrzucić.

Wspaniałe postulaty. Nie zapomnimy ich nigdy. Zobaczcie film Michała Baborskiego.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon