Kaczyński chce odejść. Zapowiedział rezygnację. Zobacz szczegóły

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że wicepremier Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Ze wstępnych ustaleń PAP wynika, że rezygnacja ma nastąpić na początku przyszłego roku. Informację o odejściu prezes PiS miał przekazać podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego. Potwierdzają to politycy PiS.

Jaroslaw kaczynski

W środę odbyło się spotkania klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości z udziałem lidera Jarosława Kaczyńskiego, który od 6 października 2021 roku pełni funkcję Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Informacja PAP - Kaczyński ma zrezygnować z rządu

Wiceprezes Rady Ministrów, Jarosław Kaczyński - jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej - zawiadomił parlamentarzystów klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o rezygnacji z zasiadania w rządzie.

Jeden z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości poinformował PAP, że Jarosław Kaczyński wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera i z powodu obowiązków, które wykonywał w ramach stanowiska rządowego, nie miał wystarczająco dużo czasu na zajmowanie się partią i w siedzibie PiS pojawiał się raz na tydzień. A w jego opinii - jest to niewystarczające. Decyzję o swoim odejściu Kaczyński miał motywować "koniecznością większej kontroli nad partią" - podaje PAP.
Według "Wprost" praca Kaczyńskiego w rządzie miała być tylko tymczasowa, a odejście ma mu pozwolić na skupienie się na działaniach partii, by solidnie przygotować ją do najbliższych wyborów.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon