Już za kilka dni rusza remont Czarnoleśnej. Od 1 marca trzeba jechać dookoła

To ostatnie dni jeżdżenia ulicą Czarnoleśną. Już w najbliższy wtorek, 1 marca, droga zostanie zamknięta. Remont, według założeń, potrwa do października.

Od 1 marca ulica Czarnoleśna będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Utrudnienia spowodowane są kompleksową przebudową drogi w ramach usuwania szkód górniczych.

- Trudno w to uwierzyć, ale na remont ulicy Czarnoleśnej czekaliśmy kilka lat. W końcu Spółce Restrukturyzacji Kopalń udało się załatwić wszystkie formalności i wyłonić wykonawcę prac budowlanych. Remont ulicy Czarnoleśnej obejmie odcinek od wiaduktu od ulicy 1 Maja. Zakres prac jest bardzo i kompleksowy. Przewidujemy wymianę nawierzchni drogi głównej, wymianę chodników i wymianę ścieżki rowerowej, która już nie będzie wykonana z kostki betonowej, tylko z asfaltu - mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Trasa będzie dostępna wyłącznie dla komunikacji autobusowej oraz mieszkańców dojeżdżających do posesji. Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie od strony ul. 1 Maja. Podobnie do punktu wymazowego - dojechać będzie można od strony 1 Maja.

Na czas remontu, który przynajmniej w założeniach potrwa do października, kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami 1 Maja, Hallera i Objazdową, lub w drugą stronę - przez Wirek.

Na czas remontu zostanie również skrócony odcinek Hallera z ograniczeniem dostępności dla samochodów ciężarowych oraz usunięte szykany na Objazdowej. Oznacza to, że ta spokojna uliczka stanie się trasą pełną ciężkich samochodów. I zasłuży na swoją nazwę...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

258572500 360317922282334 6807547643720986023 n

Remont ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia

Czarnoleśna jeszcze nie gotowa. Oddanie - 20 grudnia

Opóźnienie przy remoncie Czarnoleśnej

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma