Jutro mocne granie w Pubie Druid w Rudzie Śląskiej. Mocne, bo Męskie

W sobotę, 19 sierpnia, od południa do 23. w nowobytomskim Pubie Druid stanie kamper Męskiego Grania. To część ogólnopolskiej trasy, w trakcie której MG zawita też do Rudy Śląskiej. Zapowiada się więc dzień pełen atrakcji, nagród, zabawy i oczywiście muzyki!

Męskie Granie rozpocznie się w Pubie Druid w Nowym Bytomiu już o godzinie 12. To jedyna w Polsce trasa festiwalowa, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku, podczas 14. edycji - odwiedzi siedem miast.

Kamper Męskiego Grania ruszył w trasę w tym roku po raz pierwszy. O co chodzi? Na ekranie busa emitowane będą materiały z poprzednich lat, filmy, reklamy produktów marki na Ż oraz sprzedaż gadżetów MG oraz płyt MG. Kto przyjdzie z paragonem poświadczającym zakup napoju marki Ż - otrzyma rabat na gadżety, płyty lub otrzyma okolicznościowe skarpetki.

- Będzie też konkurs, w trakcie którego można wygrać dwa bilety na przyszłotygodniowy koncert (bilet na 26.08) Męskiego Grania w Żywcu. Ogłoszenie wyników - w trakcie koncertu grupy Shama.

Oczywiście dla goście nie zabraknie też pyszności z grilla serwowanych w ogrodzie Pubu.

A może dożywotni bilet na MG?

W tym roku fani trasy będą mieli także szansę wygrać dożywotni bilet na Męskie Granie. Właśnie wystartował konkurs o "Złoty bilet", w ramach którego można zdobyć coroczny bilet na Męskie Granie dla siebie i trójki znajomych. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć kampera podróżującego po Polsce, uwieczniając to na zdjęciu. Następnie, wraz z kreatywnym opisem dotyczącym ulubionego muzycznego doświadczenia na żywo i odpowiednimi hashtagami zamieścić zdjęcie na Instagramie. Konkurs potrwa do końca sierpnia, a "Złoty Bilet" zostanie rozdany na finałowym koncercie w Żywcu - podają organizatorzy. - "Złoty Bilet" przeznaczony jest dla zwycięzcy i trzech osób towarzyszących. Co roku, najpóźniej w tygodniu ogłoszenia line-upu należy zadeklarować, na który koncert wybierze się grupa. Dodatkowo, co tydzień przyznawane będą nagrody tygodnia w postaci ubrań z kolekcji Męskiego Grania. Trasę kampera śledzić można w mediach społecznościowych projektu. Na miejscu czekać będą liczne atrakcje, m.in. koncerty, kino plenerowe, czy sklep z tegoroczną kolekcją.

Wieczorem koncert grupy Shama

Od godziny 20. na scenie wystąpi grupa Shama. Kim są?

- Stołeczny kwartet wywołujący nieskrępowane, luźne ruchy bioder założony przez przyjaciół w 2020 roku. Hałastra kreatywnych ziomków, których debiutancka epka, pysznie wydana „shama”, ukazała się w czerwcu 2022. Absolwenci starej szkoły, lukrujący swoje brzmienia odrobiną funku i synthu, reprezentujący wytwórnię FONOBO LABEL. Maksimum przyjemnego bujania na scenie i na słuchawkach. Minimum wytartych szlaków i prędkich samochodów. Aberracja polskiej sceny muzycznej - shama - Basia, Jimi, Antoni i Kacper - mówią o sobie.

Koncert potrwa do godziny 22., ale to nie koniec zabawy. Kamper Męskiego Grania będzie działać do godziny 23., a potem... zapewne goście jeszcze posiedzą.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon