Jazda bez barier z Kolejami Śląskimi

Jak co roku na tory województwa wyjedzie „Pociąg bez barier” Kolei Śląskich.

W sobotę, 8 czerwca br. pociąg pokona trasę z Gliwic do Ustronia i z powrotem, zabierając na pokład dzieci z niepełnosprawnościami z placówek działających na terenie województwa śląskiego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej niezwykłej podróży? Szczegóły poniżej.

Jazda bez barier z kolejami slaskimi

„Pociąg bez Barier” – co warto wiedzieć?

Dobre pytanie. Tegoroczny „Pociąg bez Barier” przewiezie 140 pasażerów wraz z opiekunami ze szkół, stowarzyszeń i ośrodków dla osób z niepełnosprawnościami, które działają na terenie:

  • Bytomia,
  • Katowic,
  • Rudy Śląskiej,
  • Zabrza,
  • Siemianowic Śląskich,
  • Pszczyny,

a także Raciborza. Planowo pociąg wyruszy 8 czerwca br. z Gliwic o godzinie 9:37 i dotrze do stacji Ustroń Zdrój o godz. 11:54. Jaki jest cel podróży „Pociągu bez Barier”? Oczywiście koncert „Dzieci Dzieciom – Dzieci Rodzicom” – właśnie tego dnia w ustrońskim amfiteatrze na scenie zaprezentują się zespoły złożone z dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

„Pociąg bez Barier” stał się już tradycją i dla Kolei Śląskich jest elementem misji promowania bezpiecznych i komfortowych podróży kolejami. Dla wszystkich.

Inwestycje w dostępność i empatia pracowników

Warto podkreślić, że podróżowanie osób z ze szczególnymi potrzebami w pociągach Kolei Śląskich możliwe jest dzięki podnoszeniu jakości usług i taboru regionalnego przewoźnika.

Inwestujemy w dostępność taboru, procedur obsługi podróżnych, kompetencje drużyn konduktorskich i osób odpowiedzialnych za obsługę podróżnych. To również empatia, otwartość i pomoc w podróży, które są dla naszych pracowników priorytetem w ich codziennej pracy – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie bezpieczne i przyjazne dla wszystkich

Bez wątpienia usługi świadczone przez Koleje Śląskie muszą być bezpieczne i przyjazne dla pasażerów. Co za tym idzie, regionalny przewoźnik podejmuje wiele działań mających ułatwić podróż osobom ze szczególnymi potrzebami – w tej grupie są nie tylko osoby korzystające z wózków inwalidzkich.

To także osoby starsze, czasowo lub stale poruszające się o kulach, kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnościami wzroku lub słuchu, a także osoby z małymi dziećmi. Pociągi Kolei Śląskich są wyposażone w rampy, miejsca dla wózków, a także toalety przystosowane dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Do dyspozycji pasażerów jest także interkom zapewniający łączność z maszynistą.

Załoga konduktorska zawsze pomoże

Zgadza się. Bez wątpienia ważna jest także pomoc załogi konduktorskiej, na którą pasażerowie zawsze mogą liczyć. Osoby z niepełnosprawnościami nie muszą po wejściu do pociągu zgłaszać chęci zakupu biletów – mogą to zrobić dopiero podczas kontroli. Załoga konduktorska nie doliczy wówczas opłaty dodatkowej za zakup biletu w pociągu. Ponadto pasażerowie z niepełnosprawnościami mogą także skorzystać ze wszystkich ulg ustawowych, które wynoszą od 35 do 95 % ceny biletu.

Koleje Śląskie – podróżowanie bez barier
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon