Jarosław Gowin oficjalnie poparł jednego z kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej

Ruda Śląska to tego lata najgorętsze miasto w Polsce. Przynajmniej jeśli chodzi o politykę. Spodziewaliśmy się, że w kampanii przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi pojawią się tutaj politycy z czołowych partii. Poparcie Jarosława Gowina i całego Porozumienia dla jednego z kandydatów to jednak zaskoczenie.

FB: Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Lider Porozumienia Jarosław Gowin był w środę, 27 lipca, gościem Radia eM. Na antenie zdecydował się oficjalnie ogłosić, że jego partia w nadchodzących przedterminowych wyborach prezydenta Rudy Śląskiej poprze Krzysztofa Mejera - byłego wiceprezydenta w gabinecie Grażyny Dziedzic. Krzysztof Mejer może także liczyć na poparcie Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski!" oraz Aleksandry Poloczek - dyrektorki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej oraz prezeski Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja.

Drugiego wieloletniego wiceprezydenta z czasów Grażyny Dziedzic - Michała Pierończyka - poparła już na samym początku Anna Krzysteczko, czyli trzecia wiceprezydentka.

Swojego wsparcia dla jednego z kandydatów nie ogłosiła jeszcze Koalicja Obywatelska ani Prawo i Sprawiedliwość. W przypadku partii Jarosława Kaczyńskiego wybór jest chyba oczywisty, ponieważ swój niezależny komitet stworzył poseł PiS Marek Wesoły. Mało prawdopodobnym jest, aby w tym przypadku partia wystawiła innego kandydata.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rada miasta Ruda Śląska

Jak nowy prezydent żyć będzie z radą? Szachy już się zaczęły

Debata Pierończyk-Mejer - we wtorek, 20 września

Mejer vs Pierończyk. Kluczowa debata przed II turą

Kontrola PO dotycząca Funduszu Górnośląskiego

Budka nie popiera nikogo, ale... liczy, że wygra Pierończyk

Wielki piec huty Pokój w Rudzie Śląskiej

Wielki piec i wielka kasa. Skąd weźmie ją nowy prezydent?

Kopalnia Ruda Bielszowice

Co dalej z górnictwem w Rudzie Śląskiej? Pytamy kandydatów

Mały Prinz Mejer

Lekcje „ślonskij godki” w rudzkich szkołach?

Konferencja prasowa Krzysztofa Mejera

Krzysztof Mejer ogłosił start kampanii wyborczej