Jaka będzie przyszłość Rudy Śląskiej? Fundacja Rzecz Społeczna zaprasza mieszkańców na spotkanie

W czwartek, 2 grudnia, organizatorzy debat na temat przyszłości miasta i sprawiedliwej transformacji - zapraszają na spotkanie podsumowujące cykl spotkań z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

Fundacja Rzecz Społeczna
Spotkanie FRS

To trzecie spotkanie przygotowane przez Fundację Rzecz Społeczna przy wsparciu Open Society Institute — Sofia oraz Urgent Action Fund. W ich trakcie rudzianie mogli rozmawiać o trapiących ich wątpliwościach związanych z nadchodzącymi zmianami. Zmianami, które czekają nas wprawdzie w perspektywie najbliższych 10-20 lat, jednak mogą wpłynąć na poważne zmiany w Rudzie Śląskiej.

- Świat się zmienia i razem z nim zmienia się Ruda Śląska. Planowane zamknięcie kopalń z całą pewnością będzie miało długo i krótkofalowy wpływ na miasto, region i jego mieszkańców - mówią przedstawiciele fundacji.

"Sprawiedliwa transformacja", to hasło często słyszane i czasami opacznie rozumiane. Kolejne spotkanie będzie okazją, by rudzianie dowiedzieli się, co owa "sprawiedliwość" może oznaczać dla nich.

- Nie może tu zabraknąć głosu i opinii najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Rudy Śląskiej, którzy będą dorastać, pracować i żyć już w tej nowej, innej rzeczywistości - dodają organizatorzy debaty.

I podkreślają, że chcieliby do rozmowy o przemianach w mieście włączyć jak największą liczbę osób, tak by w procesie transformacji nikt nie czuł się pominięty. Inaczej trudno będzie mówić o jego sprawiedliwości.

- Od wielu miesięcy rozmawiamy z mieszkańcami i mieszkankami Rudy Śląskiej, przeprowadziliśmy warsztaty na temat przyszłości miasta i zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów Szkół podstawowych "Ruda Śląska przyszłości". Na spotkaniu 2 grudnia chcemy zaprezentować rezultaty naszych działań, ale też opowiedzieć o tym, co przed nami, gdyż na tym nasza praca w Rudzie Śląskiej się nie kończy - podsumowują.

Ostatnie w tym roku spotkanie Fundacji Rzecz Społeczna odbędzie się w czwartek, 2 grudnia, w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej Kochłowicach, przy ulicy Oświęcimskiej 90. Początek o godzinie 17.30.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon