Jak obchodzony będzie Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej? Świętowanie dopiero w sobotę, a w planach defilada

W środę Dzień Dziecka, ale główne świętowanie w Rudzie Śląskiej zaplanowane jest na sobotę, 4 czerwca. Co w planach?

Pixabay
Dzień Dziecka

Uroczyste obchody Dnia Dziecka w Rudzie Śląskiej rozpoczną się w sobotę 4 czerwca. O godz. 13 z rynku w Nowym Bytomiu wyruszy kolorowa, dziecięca defilada, przy muzyce granej przez orkiestrę dętą KWP Katowice. Defilada przejdzie w kierunku ogrodu Miejskiego Centrum Kultury, który na ten czas zmieni nazwę – na Bajkowy.

Dlaczego? Bo będzie tam czekać na najmłodszych mnóstwo bajkowych przygód. – Będzie można sprawdzić swoją sprawność fizyczną i intelektualną w przygotowanych konkurencjach zarówno sportowych jak i edukacyjnych. Za każdą „przeżytą przygodę” można otrzymać potwierdzenie uczestnictwa, a następnie zgłosić się po nagrodę, która będzie czekała na każdego Małego Gościa. Będą występy dzieci z rudzkich placówek kulturalnych. Na scenie pojawią się również Roco i Collino, wiadomo więc, że nikogo nie może na imprezie zabraknąć. Wszystkie chętne dzieci będą mogły przyjść przebrane za bajkowe postacie – informuje rudzki magistrat.

Dla jury najbardziej liczyć się będzie pomysłowość, samodzielne wykonanie i atrakcyjność strojów. Warto się postarać, bo na zwycięzcę konkursu czeka nie lada nagroda. Będzie miał szansę wcielić się w niecodzienną rolę. 7 czerwca będzie pełnił rolę prezydenta Rudy Śląskiej. Dodatkowo otrzyma nagrodę – rower!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon