Internetowa strona Rudy Śląskiej w nowej szacie

Strona internetowa miasta Ruda Śląska zyskała nowy wygląd. Poprzednia, pamiętająca dawne czasy, była już nie tylko przestarzała, ale nie miała możliwości rozwoju. Nowy portal jest bardziej przejrzysty, choć jeszcze nie w stu procentach.

Nowa witryna rudzkiego urzędu jest przejrzysta, a informacje podane są w nowoczesny, "kafelkowy" sposób. U góry znajdziemy bieżące, ważne komunikaty, dalej aktualności z życia miasta i kalendarium wydarzeń.

Poza tym na stronie znajdziemy odnośniki do załatwiania urzędowych spraw i tym podobnych, znanych ze starej wersji.

Nowoczesny jest też dostęp do ePUAP, a właściwie odnośnik do rządowej strony. Niestety, BIP pozostał jeszcze w starej, niezbyt przyjaznej formie, podobnie jak kilka związanych z BIP-em odnośników. Podejrzewamy jednak, że z racji ogromu materiałów w BIP-ie, będzie to modernizowane w miarę czasu.

- W pierwszych dniach działania nowej witryny będziemy z pewnością mieć jeszcze trochę błędów do wyeliminowania, dlatego proszę o wyrozumiałość. Uwagi można zgłaszać przez odpowiedni mechanizm na samej stronie lub kontaktując się z Wydziałem Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta - mówi prezydent miasta, Michał Pierończyk.

Jak zapewne zauważycie - strona nie jest jeszcze kompletna i tu i ówdzie prosiłoby się o poprawki. Na przykład przy dossier prezydenta widzimy z boku najświeższe informacje. I akurat najświeższe są kwestie wywozu śmieci. Dobrze, że nie taczkami... Ładowane z automatu aktualności mogą czasem nie licować z główną treścią 🙆 Zresztą sami zobaczcie na zdjęciu w galerii.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon