Hutnicy zaostrzają protest. Na Hucie "Pokój" pojawił się transparent

To pierwszy, ale jak zapowiadają hutniczy związkowcy - nie ostatni taki sygnał, że nie zgadzają się z polityką spółki. Szczególnie, że ich zdaniem zarząd udaje, że nic się nie dzieje.

Huta1

Następny transparent zawiśnie na Walcowni Blach "Batory". To kolejny krok zmierzający do tego, by kierownictwo wzięło pod uwagę postulaty związkowców z trzech spółek. Przypomnijmy - chodzi o oddziały rudzkiej Huty "Pokój", gliwicką Hutę "Łabędy" i Walcownię Blach "Batory" z Chorzowa. Związkowcy domagają się:

  • powołania prezesa korporacyjnego do spraw hutnictwa w Grupie Kapitałowej Węglokoks SA,
  • znormalizowania polityki wsadowej wobec wymienionych spółek,
  • zwiększenia nadzoru nad inwestycjami prorozwojowymi w wymienionych spółkach, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania wypracowanego przez wymienionych zysku,
  • stworzenia na bazie wymienionych spółek, które są ostatnimi aktywami hutniczymi MAP - projektu rozwoju i strategicznego bezpieczeństwa Polski w kontekście inwestycji wynikających z krajowego planu odbudowy.
- Zarząd wypiera się, twierdzi, że wszystkiemu są winni związkowcy, że niepotrzebnie zaogniamy sytuację, bo wszystko samo by się rozwiązało - mówi Joachim Kuchta, szef NSZZ "Solidarność" Huty "Pokój.

Zdaniem związkowców działania Węglokoksu zmierzają nieuchronnie do likwidacji dwóch hut i ograniczenia działalności kolejnych spółek. Zarząd Węglokoksu dementuje i podkreśla, że żadne informacje o proteście pracowników oficjalną drogą do spółki nie trafiły. Związkowcy mówią, że chcieliby uniknąć strajku czy innych form zaostrzenia sytuacji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Huta

Związkowcy są oburzeni. Grożą strajkiem w hutnictwie

Apel huta

Wicepremier wypunktowany - hutniczy związkowcy apelują!

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic