Herosi z Rudy Śląskiej. We wtorek trzeci odcinek Ninja Warrior Polska.

Ninja warrior

Damian Woźniak i Grzegorz Konicki - 27-latkowie z Rudy Śląskiej rzucą wyzwanie przeszkodom na najsłynniejszym torze świata. To już trzecia edycja Ninja Warrior w Polsce i trzeci odcinek eliminacyjny, który w najbliższy wtorek wyemituje Polsat. Przed zawodnikami sześć zadań i... ogromne emocje dla widzów.

Ninja Warrior to popularny teleturniej wywodzący się z japońskiego oryginału pod tytułem Sasuke. Format pokonywania nie raz ekstremalnych przeszkód przez uczestników zdobył wielką popularność w USA i Europie. Od 2019 roku jest w Polsce. W trzeciej edycji i trzecim odcinku - czterech zawodników ze Śląska, w tym dwóch z Rudy Śląskiej!

Damian Woźniak

27-latek z Rudy Śląskiej na co dzień pracuje jako magazynier. „Wkręcony” w kalistenikę. Trenuje pod okiem Kewina Żwirowicza (także z Rudy Śląskiej), uczestnika dwóch poprzednich edycji show. Ma za sobą poważną kontuzję barku - lekarze nie dawali mu szans, że powróci do sportu. A jednak – siła i determinacja pomogły!

Grzegorz Konicki

27 lat, również w Rudy Śląskiej. Prowadzi własny biznes. Do programu przyszedł w towarzystwie przyjaciela, Damiana Woźniaka. Ma za sobą trudne doświadczenia. Wcześniej miewał problemy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Dzięki sportowi wyszedł na prostą. Trenuje karate, zapasy, piłkę nożną, biegi OCR.

- Udało się wyjść z nałogu dzięki Damianowi i biegom OCR – wspomina Grzegorz. - Jesteśmy tu po to, to żeby reprezentować wszystkich tych, którzy pogubili się na życiowej drodze. Powiedzieć im, żeby nie marnowali czasu. Nasze życie to taki tor przeszkód jak w „Ninja Warrior Polska”.

Łukasz Bobryk

32-latek z Katowic to manager, trener, a także nauczyciel wychowania fizycznego. Jego pasją jest wspinaczka – na swoim koncie ma zdobycie Mont Blanc, Grossglockner Zugspitze, Gran Paradiso. Z pewnością lubi doświadczenia ekstremalne – stąd udział m.in. w Ironman 70.3 Gdynia. Nigdy dotąd nie pokonywał podobnych przeszkód jak w „Ninja Warrior Polska”. Kilka lat temu był uczestnikiem w programie „Fort Boyard”.

Krzysztof Budzisz

43-letni sztygar zmianowy z Bytomia. 3-krotny mistrz Europy w biegach przeszkodowych w swojej kategorii wiekowej oraz drużynowo. Wcześniej trenował judo – także z wielkimi sukcesami – ma na swoim koncie mistrzostwo Polski. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Londynie w biegach OCR. Ma ogromne wsparcie w żonie, która także pasjonuje sport - jest sędzią w Barbarian Race.

Ninja Warrior Polska - we wtorek, 16 marca, o godz. 20.05 w Polsacie - zobaczcie jak wyglądały zmagania z przeszkodami naszych zawodników.

Źródło: Telewizja Polsat, zdj.: Maciej Piórko

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cyrk

W Rudzie będzie cyrk

Akukunowe4

Akuku w Wirku gotowe na gości. Dziś otwarcie dla partnerów

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Rudzkiesmaki

Konkurs "Rudzkie Smaki". Braliście udział? Najwyższy czas!

Polska Eire plakat

Kaj Ślōnsk trefio sie z Irlandjōm

Maluchy w krainie dźwięku

Gdzie iść z maluchem w niedzielne popołudnie? MCK zaprasza.

Lodowisko burloch

Walentynki 2021: Kulturalnie i sportowo.