"Heksy z hołdy". Nowy spektakl po śląsku na scenie Miejskiego Centrum Kultury. Premiera 8 października

Ruda Śląska wyrasta na ważny ośrodek kultury śląskiej, przynajmniej tej teatralnej. Miejskie Centrum Kultury realizuje już trzecią własną produkcję, graną w języku śląskim. Premiera spektaklu "Heksy z hołdy" jest planowana na 8 października 2022. Reżyseruje: Zbigniew Stryj.

TVN
Zbigniew Stryj

Spektakl komediowy "Heksy z hołdy" będzie trzecią teatralną produkcją własną Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, po przedstawieniach "Gita Story" i "Szeryf z Fryn city" w reżyserii Zbigniewa Stryja.

Cykl "Tyjater po noszymu" w MCK

Sztuki te zostały bardzo ciepło przyjęte przez widzów i recenzentów, każda ich kolejna prezentacja cieszy się sporym zainteresowaniem. Działalność ta wpisuje się w cykl "Tyjater po noszymu", w ramach którego na scenie MCK wystawiane są własne i gościnne spektakle w mowie śląskiej.

Premierowe pokazy "Heksy" w MCK przy ul. Niedurnego 69 są zaplanowane 8 i 9 października. Bilety kosztują 40 zł.

Dioboł chce sprowadzić Gustlika na złą drogę

Realizatorzy spektaklu:

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Stryj
Asystent reżysera: Anna Białoń
Scenografia: Zbigniew Stryj, przy współpracy Magdaleny Chrostek
Choreografia: Agnieszka Ślusarek
Kostiumy: Dorota Zeliszek
Muzyka: Patryk Ołdziejewski
Inspicjent: Magdalena Chrostek
Obsada: Anna Białoń, Magdalena Chrostek, Jolanta Niestrój-Malisz, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj, Krzysztof Wierzchowski, Jan Woldan

Spektakl charakteryzuje wartka akcja, komediowa formuła, pełne humoru, błyskotliwe dialogi w mowie śląskiej. Na scenie pojawią się:

  • Belzebub,
  • Dioboł,
  • Dioblica,
  • tytułowe Heksy,
  • Gustlik i jego Łojciec.

Przed piekielnym towarzystwem wyzwanie - sprowadzanie Gustlika na złą drogę. A że to uczciwy, ślonski karlus, będzie to trudne zadanie!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon