Hala sportowa w Halembie dalej się zmienia

Hala widowiskowo–sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej przechodzi gruntowną modernizację. Niebawem rozpocznie się jej kolejny etap. Co się zmieni?

Halawhalembie

Przypomnijmy, że rok 2019 upłynął pod znakiem remontu prowadzonego na zewnątrz halembskiej hali im. Rudzkich Olimpijczyków. Wykonano m.in. termomodernizację budynku, docieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiowa czy roboty elektryczne zewnętrzne oraz instalację odgromową. Prace te pochłonęły prawie 6,5 mln zł.

Czas na zmianę wyglądu obiektu od wewnątrz. Jak informuje biuro prasowe UM w Rudzie Śląskiej, zakończono już przetarg na prace mające przebiegać wewnątrz hali. Remont obejmie m.in. przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i wentylacyjnej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z przeciwpożarową, a także remont i aranżację sanitariatów w poziomie przyziemia, modernizację toalet oraz budowę toalety dla niepełnosprawnych. Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale tego roku.

Chcemy, aby halembska hala przez wiele kolejnych lat służyła naszym mieszkańcom do celów sportowych i kulturalnych, dlatego duży nacisk kładziemy na jej modernizację – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Przed nami inwestycja warta niemal 1,3 mln zł, a jej realizację wykonawca będzie miał 4 miesiące od momentu przekazania terenu budowy.

Obiekt będzie przystosowany dla osób z różnymi dysfunkcjami. Wybudowano już specjalny podjazd oraz windę dla niepełnosprawnych, a jak wskazuje Piotr Janik, Wydziału Inwestycji, w planie jest jeszcze budowa nowej toalety, która zlokalizowana zostanie niedaleko wejścia w holu głównym.

Kompleksowa modernizacja największej hali w naszym mieście to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego staramy się pozyskiwać na ten cel środki zewnętrzne. Przypomnę, że w 2018 roku przyznano nam 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w 2020 prawie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi wiceprezydent Michał Pierończyk.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego