Hala sportowa w Halembie dalej się zmienia

Halawhalembie

Hala widowiskowo–sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej przechodzi gruntowną modernizację. Niebawem rozpocznie się jej kolejny etap. Co się zmieni?

Przypomnijmy, że rok 2019 upłynął pod znakiem remontu prowadzonego na zewnątrz halembskiej hali im. Rudzkich Olimpijczyków. Wykonano m.in. termomodernizację budynku, docieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiowa czy roboty elektryczne zewnętrzne oraz instalację odgromową. Prace te pochłonęły prawie 6,5 mln zł.

Czas na zmianę wyglądu obiektu od wewnątrz. Jak informuje biuro prasowe UM w Rudzie Śląskiej, zakończono już przetarg na prace mające przebiegać wewnątrz hali. Remont obejmie m.in. przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i wentylacyjnej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z przeciwpożarową, a także remont i aranżację sanitariatów w poziomie przyziemia, modernizację toalet oraz budowę toalety dla niepełnosprawnych. Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale tego roku.

Chcemy, aby halembska hala przez wiele kolejnych lat służyła naszym mieszkańcom do celów sportowych i kulturalnych, dlatego duży nacisk kładziemy na jej modernizację – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Przed nami inwestycja warta niemal 1,3 mln zł, a jej realizację wykonawca będzie miał 4 miesiące od momentu przekazania terenu budowy.

Obiekt będzie przystosowany dla osób z różnymi dysfunkcjami. Wybudowano już specjalny podjazd oraz windę dla niepełnosprawnych, a jak wskazuje Piotr Janik, Wydziału Inwestycji, w planie jest jeszcze budowa nowej toalety, która zlokalizowana zostanie niedaleko wejścia w holu głównym.

Kompleksowa modernizacja największej hali w naszym mieście to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego staramy się pozyskiwać na ten cel środki zewnętrzne. Przypomnę, że w 2018 roku przyznano nam 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w 2020 prawie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi wiceprezydent Michał Pierończyk.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki

Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska

Młodzi mają głos - nowa Młodzieżowa Rada Miasta gotowa

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

X6ff3136353b4d3f

OSP Ruda Śląska uruchamia zrzutkę na ważny cel

Family 457235 1280

500 plus w Rudzie Śląskiej: rusza nabór wniosków

Suburbs 2211335 1280

Nowe domy jednorodzinne rosną niczym grzyby po deszczu...