Gwiezdne Wojny i nie tylko. Planetarium Śląskie zaprasza na Cosmicon!

4 maja fani Gwiezdnych Wojen obchodzili nieoficjalne święto, a już jutro, w sobotę - Cosmicon, czyli Śląski Festiwal Fantastyki w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników science-fiction.

pixabay.com
Cosmicon zaprasza do Planetarium. Albo odwrotnie :)

Po raz pierwszy w przestrzeniach Planetarium - Śląskiego Parku Nauki - odbędą się spotkania, wykłady i dyskusje poświęcone fantastyce.

- Ale to nie wszystko - zapraszamy na konkurs cosplay, wspólne zdjęcia z postaciami z Gwiezdnych Wojen oraz na koncert muzyki z klasycznych gier komputerowych w wykonaniu Katoda - zachęcają organizatorzy konwentu. - Dodatkowo - Brama Światów, znajdująca się na północ od placu z pomnikiem Mikołaja Kopernika, zaprowadzi Was do "Starego Świata" - czyli konwentu fantastyki z gatunku "magii i miecza", organizowanego przez naszych przyjaciół z pobliskiej "Leśniczówki".

Impreza, poza koncertem i seansami w sali głównej Planetarium, jest darmowa.

Bilety na koncert Katoda, w cenie 35 zł, można nabyć POD TYM LINKIEM

Warto się pospieszyć, bo miejsc pozostało niewiele.

PLAN KONWENTU COSMICON ROZDZIAŁ I. „KONIUNKCJA ŚWIATÓW”

6 MAJA 2023

 • 12.00 - Atrium z zegarem słonecznym – otwarcie Konwentu, wystrzał z hakownicy oraz pokaz walk na miecze (w tym na miecze świetlne). W razie niepogody otwarcie oraz pokaz walk odbędą się w holu Parku Nauki.
 • 13.00 - Sala Idei – „STAR WARS w Polsce” - panel z udziałem członków Polish Garrison 501st Legion oraz Łukasza Liszki – polskiego twórcy modeli 3D z filmów i gier.
 • 14.00- Sala Idei - „Poszukiwanie życia w kosmosie” - panel naukowy – Grzegorz Przybyła, Damian Jabłeka - Planetarium Śląskie
 • 15.00 - Sala Idei - „Wiernie czy pięknie?” - panel tłumaczy literatury science-fiction – Piotr W. Cholewa, David French, Marta Duda-Gryc, Anna Mazur
 • 16.00 - Sala Idei - „Cyfrowe światy” - panel twórców gier komputerowych – Michał Cholewa, Kamil Bilczyński, Wojciech Rutkowski
 • 17.00 - Sala Idei – „Akademia Superbohaterów” - panel naukowy – dr Tomasz Rozek.
 • 18.00 - Hol Parku Nauki - Otwarty Konkurs Cosplay.
 • 19.00 - Sala Planetarium – Katod - „Cyfrowe Marzenia” - koncert muzyki z gier komputerowych.

W "międzyczasie":

 • 12.00-18.00 - Hol Planetarium - Warsztaty dla dzieci z tworzenia eliksirów i smoczych jaj
 • 11.00-18.00 - Hol Planetarium – Interaktywna wystawa Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
 • 11.00-18.00 - Sala Inspiracji - Strefa Gier Planszowych Ludiversum - planszówkowa kawiarnia

Przez cały dzień do dyspozycji gości będą foodtrucki (na placu z pomnikiem Mikołaja Kopernika), strefa chillout z kawą Palarnia kawy Kawuszka, strefa targowa, stoiska Śląskiego Klubu Fantastyki, wystawa plakatów z filmów Science-Fiction, stanowisko z muzyką filmową oraz wystawa modeli ze świata Star Wars.

Wystawcy zostaną w Planetarium do niedzieli. Pilnować ich będą legioniści z Legionu 501. Oczywiście w przerwach między pozowaniem do zdjęć.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon