Gwarek - tak będą się nazywać nowe wagony typu Pesa 2017N

Do Karlika (116Nd Citadis) i Skarbka (Moderus MF16AC BD) dołączy Gwarek, bo takie imię nadano ostatecznie nowemu tramwajowi typu Pesa 2017N.

Gwarek www 02


Konkurs na imię dla nowych tramwajów został rozstrzygnięty! Spółka Tramwaje Śląskie S.A. postanowiła ochrzcić nowe wagony 25 listopada, czyli w Katarzynki, kiedy przypada święto tramwajarzy. Jak wskazuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki, konkurs cieszył się dużą popularnością, ponieważ przesłano aż 239 e-maili, w których znajdowało się blisko 600 propozycji nazw. Ostatecznie zdecydowano się na „Gwarka”

Mimo tak wielu propozycji bardzo szybko pojawił się faworyt, który w zgodnej opinii wszystkich członków komisji konkursowej, najlepiej pasuje do cyklu imion nadanych tramwajom – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Imię Gwarek padła dwa razy, dlatego też dwie osoby zostaną nagrodzone gadżetami firmowymi.

Co ciekawe, obaj autorzy zwycięskiej propozycji mieszkają w północnej Polsce – jeden w Bydgoszczy, drugi w Koszalinie. To miłe, że sprawy tramwajowe w Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii interesują również mieszkańców innych regionów kraju. Jak widać, czasem spojrzenie z zewnątrz daje świetną perspektywę – dodaje Andrzej Zowada.

fot. Tramwaje Śląskie

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.