Gwałt na dworcu PKP w Chebziu

Chebziedworzec

W poniedziałek, 25 stycznia, w Rudzie Śląskiej-Chebziu rozegrał się dramat. 36-letni mężczyzna zgwałcił pijaną 34-latkę.

Jak informuje oficer prasowy rudzkiej policji, w miniony poniedziałek, 36-letni mężczyzna podróżował autobusem w kierunku Chebzia. Na ostatnim przystanku znajdującym się w tej dzielnicy postanowił wysiąść. Razem z nim busem jechała także pijana 34-latka. Pomógł jej wysiąść. Jak zeznał podczas przesłuchania kobieta chciała dostać się na dworzec PKP, więc postanowił ją tam zaprowadzić. Na tym się jednak nie skończyło.

Mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego, że kobieta jest w stanie upojenia alkoholowego. Postanowił to wykorzystać i przemocą zmusił ją do obcowania płciowego. Pewnie nie poniósłby odpowiedzialności za swój czyn, gdyby nie świadek zdarzenia. Całe zajście widziała pasażerka pociągu przejeżdżającego przez Rudę Śląską, która natychmiast powiadomiła o wszystkim dyżurnego, a ten wysłał na dworzec w Chebziu partol z „jedynki”.

Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Jednakże 36-latek nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jak wskazuje oficer prasowy rudzkiej policji, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił sądowi na podjęcie decyzji o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Wiadomo już, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Esport ruda

E-sport poza domem jednak się nie sprawdza...

Skradzione na Lipa auto odnalezione na...Lipa

Policja! Ukradli mi samochód!

Policja noc

Wieczorny pościg za motorowerzystą w Nowym Bytomiu

Oszust telefon2

Oszuści "bankowi" w natarciu. Do was też dzwonili?

Na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów

Kolizja dwóch osobówek na autostradzie A4

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Poszukiwany

Ukradł elektryczne szczoteczki do zębów