Grzywna i zakaz stadionowy dla pseudokibica z Rudy Śląskiej

Nie cichną jeszcze echa zadymy przy Cichej podczas ostatnich derbów Śląska. Przypomnijmy - piłkarskie święto zepsuła część kibiców Niebieskich. Pod koniec meczu spalili szaliki zabrzan i próbowali sforsować ogrodzenie. Doszło do starć z ochroną. Policja na podstawie zapisu monitoringu zatrzymała już jednego z agresywnych fanów Ruchu. To 23-letni rudzianin.

Policja Chorzów
Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów, to 23-latek z Rudy Śląskiej

Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej zidentyfikowali stadionowego chuligana, który podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, zakłócił porządek. Wprawdzie nie został zatrzymany bezpośrednio po spotkaniu śląskich drużyn, nie uniknął odpowiedzialności. Na podstawie nagrań śledczym udało się zidentyfikować 23-latka z Rudy Śląskiej. Usłyszał już zarzuty. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanemu grozi obligatoryjny zakaz stadionowy. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem połączonym z zakazem przebywania w obrębie 100 metrów od Stadionu "Ruchu Chorzów" w trakcie trwania wszelkich rozgrywek.

Trwa identyfikacja kolejnych osób, które naruszyły przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także kodeksu karnego. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zadyma na trybunach

- To jest tragedia! Takie osoby powinny być eliminowane ze stadionów. Chciałbym jednak podkreślić, że 99 procent kibiców zachowywało się normalnie, kibicowało i wspierało Ruch. Nie można patrzeć tylko na tych, którzy przyszli w innym celu. Ich trzeba ganić, z każdej strony. Mam nadzieję, że kiedyś to do nich dotrze. Wierzę też, że polskie prawo będzie w końcu pozwalało na skuteczne egzekwowanie kar – dla portalu sport.pl skomentował te zajścia Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

„Wybryki grupki chuliganów” potępiły zarządy Ruchu Chorzów oraz Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch. „Nie ma i nie będzie miejsca na takie zachowania” - napisali w oświadczeniu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

W ciągu miesiąca oszukała blisko 100 osób

Oszukała w Internecie blisko 100 osób. 21-latce grozi 8 lat

Policja prowadzi spotkania profilaktyczne dla seniorowi

88-latka oszukana starą metodą. Oddała 50 tysięcy złotych

Rozbojarza obezwładnił jeden z klientów

Rozbój w Biedronce w Czarnym Lesie. Klient złapał bandytę

Amfaruda2

36-letni rudzianin "dilował" narkotykami. Wpadł przypadkiem

Karetka pogotowia

Kulisy niedzielnego potrącenia w Rudzie Śląskiej

Salami

Odsiadka za 9 złotych. 39-latek połasił się na salami

Alter2

Mają złodziei, którzy okradli browar Alternatywa w Goduli