Granty i dofinansowanie dla rudzkich klubów!

Milion dwieście tysięcy złotych - tyle łącznie wyniosło dofinansowanie klubów z województwa śląskiego. Dziś, w "Kotle czarownic", w 65. urodziny tego obiektu - marszałek Jakub Chełstowski wręczał symboliczne czeki i granty.

Slavia

Lista klubów, które otrzymały pieniądze jest długa. Najważniejsze jednak, że na liście znalazły się kluby z naszego miasta. Granty i dotacje mają być wykorzystane na realizację zadania publicznego w dziedzinie kultury fizycznej „Programu Klub”. Jego celami są upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także wyrównywanie szans w dostępie do uczniowskich klubów sportowych. Nagrodzone kluby będą mogły wykorzystać otrzymane środki finansowe na organizację obozów sportowych, zakup sprzętu czy wynagrodzenia dla szkoleniowców prowadzących zajęcia.

Oto wyróżnione rudzkie kluby:

Program Grant 2021

  • Klub Sportowy „Rugby Ruda Śląska”
  • Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Gwiazda” Ruda Śląska

Program Klub 2021

  • Stowarzyszenie Szkółka Rekreacyjno-Sportowa Orlik Ruda Śląska
  • Klub Sportowy Zgoda Ruda Śląska - Bielszowice
  • Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba" w Rudzie Śląskiej
  • Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska

W pierwszej edycji Programu Klub rozstrzygniętego w październiku ubiegłego roku rozdysponowano kwotę 800 tys. zł. Wsparcie wyniosło 10 tys. zł w przypadku klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych. W drugiej edycji pula ta wzrosła do miliona złotych. Czeki tym razem otrzymało 87 klubów. W konkursie grantowym rozdysponowano kwotę 200 tys. zł. Otrzymały je 23 kluby.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon