Graffiti na szkole muzycznej w Nowym Bytomiu. Policjanci złapali "artystę"

W niedzielną noc patrol policji zauważył "podejrzanie szybko oddalającego się" na widok mundurowych mężczyznę w okolicy szkoły muzycznej przy ulicy Niedurnego w Nowym Bytomiu. Policjanci natychmiast zainteresowali się człowiekiem. Podczas kontroli okazało się, że w torbie ma puszki z farbą w sprayu, a na elewacji budynku widnieje świeże graffiti.

32-latek, choć miał ze sobą farby, zaprzeczał by malunek był jego dziełem.

- Mówił, że tylko podziwiał graffiti. Policjanci sprawdzili dokładnie jego torbę i poza farbami znaleźli narysowany ołówkiem szkic. Dziwnie zgodny z malunkiem na ścianie budynku - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej komendy miejskiej.

Bo zebraniu wszystkich dowodów mężczyzna został zwolniony, ale za zniszczenie mienia, bo zapewne taki zarzut usłyszy, grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności. Policja czeka teraz na zawiadomienie od właściciela budynku i wycenę szkód. Bo graficiarz, poza zarzutem karnym, może być też zobowiązany do zapłacenia za dokonane na nowej elewacji zniszczenia.

Swoją drogą, obrazek niebrzydki i w muzycznym temacie. Gdyby mury budynków były malowane w taki sposób, oczywiście najlepiej na zlecenie właściciela budynku, wiele starych kamienic czy bloków zyskałoby nowy blask. Niestety, najczęściej można liczyć na popisy malarskie fanów drużyn piłkarskich czy teksty ogólnie uznawane za niecenzuralne. I to jeszcze z błędem.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja Ruda Śląska

Terroryzował rodziców. Nie wytrzymali i wezwali policję

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Policja noc2

Przetrzymywał dziewczynę, bo... był pijany

Na ulicy Wyzwolenia w Rudzie Śląskiej pijana kobieta uderzyła w znak drogowy

Wypadła z drogi i uderzyła w znak - policję wezwał świadek

Dmuchanie

Rudzianin zawiadomił policję. Kierowca był dziwnie pobudzony

Alter2

Mają złodziei, którzy okradli browar Alternatywa w Goduli

Suszenieruda

Trzech pijanych kierowców w weekend. Jeden próbował uciekać