„Gita Story” powraca do MCK

Miłośnicy dobrego humoru w najbliższy weekend będą mogli zobaczyć śląską komedię muzyczną „Gita Story”. Spektakl zaserwuje Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Gita story online 11 12 2020


Jak wyjaśniają przedstawiciele MCK, w dwa zimowe weekendy, 22-24 stycznia oraz 12-14 lutego, zabawne losy Gity i jej przyjaciół, w reżyserii popularnego aktora Zbigniewa Stryja, będzie można śledzić w Internecie. Przypomnijmy, że spektakl powstał z okazji 60-tych urodzin Rudy Śląskiej, od premiery cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności i ogromną frekwencją. Być może na scenie znowu będzie można go podziwiać już na wiosnę.

Bardzo żałujemy, że przez epidemię koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia nadal nie możemy prezentować tego wspaniałego spektaklu na deskach Miejskiego Centrum Kultury - podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

„Gita Story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK-u, której akcja rozgrywa się w Rudzie Śląskiej w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Jest to opowieść blisko człowieka, o miłości, przyjaźni, mądrości, o pewnych animozjach i kłopotach. Przy tym opowieść bardzo muzyczna, podczas której można posłuchać muzyki Grzegorza Spyry oraz Bogdana Kisiela. Celowo umiejscowiłem akcję tej sztuki na przełomie lat 50. i 60. Po pierwsze, żeby oddać hołd czasowi, który już minął. A po drugie, żeby się przyjrzeć specyfice tamtego okresu. Tamte wartości, pewne drogowskazy, którymi kierowali się ludzie, zakorzeniły się w tamtym czasie tak mocno, że trzeba je przypomnieć – mówi Zbigniew Stryj.

Do tej pory wystawionych zostało już kilkanaście przedstawień na żywo (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię. W roku ubiegłym z powodu pandemii losy bohaterów spektaklu można było podziwiać także w Internecie.

Spektakl on-line można będzie śledzić w Internecie- 22-24 stycznia oraz 12-14 lutego. Link do spektaklu będzie aktywny od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do północy. Bilety na internetowe przedstawienie można nabyć on-line w cenie 5 zł. Dostępne są stronie https://www.mckrudasl.pl/index.php/1356-gita-story-on-line, gdzie można też znaleźć więcej szczegółów na temat spektaklu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

nabór-do-rudzkich-przedszkoli

Rusza rekrutacja do rudzkich przedszkoli

Muzeum Miejskie, Ruda Śląska

Odnowione Muzeum Miejskie i nowa wystawa w Rudzie

Tryptyk Powstańczy - próby

Wielkie widowisko wkrótce na Rynku w Bytomiu. 500 artystów!

Szkoła

5 tys. zł dotacji dla SP nr 12 w Rudzie Śląskiej

Widokztelefonem

Ruszaj na wycieczkę z „Rudzką mAPPką”!

Gita story online 11 12 2020 1

Spektakl „Gita story – śląska komedia muzyczna”...

Kosciolwkochlowicach

Europejskie Dni Dziedzictwa w Rudzie Śląskiej