Giełda kwiatowa trwa

Zorganizowanie giełdy kwiatowej to odpowiedź na dramatyczną sytuacją rudzkich przedsiębiorców handlujących kwiatami i zniczami, którzy mogą ponieść dotkliwe straty w związku z piątkową decyzją rządu w sprawie zamknięcie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych.

Flowers 5666902 1280


W niedzielę, 1 listopada, spontanicznie zdecydowano o zorganizowaniu giełdy kwiatowej. Informacja została jednak przekazana stosunkowo późno. Finalnie, postanowiono, że zostanie ona przedłużona. Prezydent Grażyna Dziedzic zapowiedziała w mediach społecznościowych, że giełda będzie trwała także w poniedziałek, 2 listopada. W związku z tym jeszcze dziś w godzinach od 10.00 do 19.00 na stadionie przy ul. Czarnoleśnej można zaopatrzyć się w kwiaty i znicze.

Docierają do nas sygnały, że zainteresowanie kupnem kwiatów ze strony mieszkańców jest bardzo duże, ale niestety informacja dotarła do handlowców zbyt późno. Stąd też zapraszam na stadion przy ul. Czarnoleśnej również jutro (poniedziałek) od godz. 10:00 do 19:00 – napisała prezydent Grażyna Dziedzic na swoim facebookowym profilu.

To nie wszystko, bowiem włodarze Rudy Śląskiej zdecydowali także, że sprzedawcy, którzy zawarli z miastem umowy na drobny handel w okresie Wszystkich Świętych, nie poniosą opłat za czas, w którym cmentarze są zamknięte. Niezbędne jednak będzie aneksowanie umów.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu