GDDKiA bierze się za dylatację nad Piłsudskiego. Czy tym razem "podziała" dłużej?

Wadliwa dylatacja wiaduktu autostrady nad ulicą Piłsudskiego w Kochłowicach wreszcie doczeka się naprawy. Ale czy tym razem skutecznej? Na razie kierowców czekają utrudnienia, gdyż dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zwężeniu i ograniczeniu prędkości na tym fragmencie drogi.

A4 dylatacja
- W związku z awarią dylatacji na A4 w Rudzie Śląskiej nad ulicą Piłsudskiego na jezdni w kierunku Wrocławia wyłączono prawy pas ruchu i ograniczono prędkość - podała na Twitterze GDDKiA.

Problem wadliwej dylatacji znany jest nie od dziś. W tej sprawie wielokrotnie interpelowała radna Ewa Chmielewska.

- Od ponad roku składałam wnioski w sprawie interwencji w tym temacie. Ta dylatacja od początku była wadliwie wykonana. Łomot, jaki dobiega stamtąd podczas przejazdu samochodów jest nie do zniesienia. Matki spacerujące tam z dziećmi skarżyły mi się, że na sam widok wiaduktu - maluchy zaczynają panicznie płakać - mówi Ewa Chmielewska.

Wprawdzie GDDKiA kilkukrotnie prowadziła tam doraźne remonty, jednak zdaniem mieszkańców problem znikał na kilka tygodni. I znów zaczynał się huk. Może tym razem remont będzie przeprowadzony skutecznie.

Jak długo potrwają utrudnienia? Z informacji uzyskanych od Dyrekcji - do czasu wymiany dylatacji. Obecnie prace dotyczą wykonania zabezpieczeń.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie