Gala Mr. Disabled w Rudzie Śląskiej - dziś w Stacji Biblioteka

Piąta ogólnopolska gala wręczenia nagrody w konkursie Mr. Disabled - konkursu będącego uhonorowaniem mężczyzn z niepełnosprawnościami, wykazującym wielką determinację, i którzy mimo trudności, z jakimi zmagają się każdego dnia - osiągają sukcesy w różnych obszarach życia.

archiwum Fundacji
Statuetki Mr.Disabled trafią do rąk najbardziej zasłużonych osób

Zainicjowana w roku 2017 przez Ewę i Krzysztofa Sprusów nagroda Mr. Disabled w pierwszej edycji trafiła do rąk europosła Marka Plury.

Od 2018 roku nagroda przyznawana była już w 4 kategoriach.

- W 2020 roku przerwę spowodowała pandemia. Jednak w tym czasie organizatorom udało się powołać Fundację Mr. Disabled, która przejęła wszystkie działania związane z przyznawaniem nagrody i organizacją gal. W 2022 po przerwie wydarzenie powróciło i wtedy wręczono nagrody za lata 2020 i 2021. Od tego czasu nagroda wręczana jest w jeszcze jednej kategorii – zespołowej dla drużyn lub instytucji - informują organizatorzy.

Pierwszymi laureatami nagrody zbiorowej były Cafe Równik z Wrocławia i Zakład Aktywności Zawodowej z Rudy Śląskiej.

W tym roku tradycyjnie wręczone zostaną również "Górnośląskie Złote Serca" - rozdawane osobom, instytucjom i organizacjom działającym na rzecz osób wykluczonych z części życia społecznego.

Tegoroczna gala będzie wyjątkowa również dla samych organizatorów. Fundacja Mr. Disabled przyjmie bowiem imię zmarłego w styczniu senatora Marka Plury.

Tegoroczna gala odbędzie w Rudzie Śląskiej Chebziu, w Stacji Biblioteka, o godzinie 12.00

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon