Fundacja Armia Przyjaciół w Rudzie Śląskiej zyskała nową siedzibę

Fundacja Armia Przyjaciół w Rudzie Śląskiej w końcu może się pochwalić swoją nową siedzibą. Mieści się w budynku przy ul. Wilka 9 w Bykowinie. Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 30 stycznia, o godz. 9.00.

Wiadomo już, że będzie się tam odbywał stały kiermasz charytatywny, z którego fundusze zostaną przeznaczane na działalność fundacji oraz jej podopiecznych. Znajdziemy tam m.in. ubrania, zabawki, gry, książki, a także obrazy czy biżuterię.

Ale najważniejsze jest to, że w ten sposób będzie można pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują - mówi Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół w Rudzie Śląskiej.

Fundacja będzie organizowała także spotkania z lekarzami, specjalistami i doradcami w różnych dziedzinach, a także inne ciekawe wydarzenia.

Nie zabraknie imprez charytatywnych podobnych do „Rudzkiego Grania” dla naszej podopiecznej Ady Rozner, poszkodowanej w wypadku samochodowym czy „Summer Disco”, które zorganizowaliśmy latem 2019 roku w Parku Strzelnica w Bielszowicach – zaznacza Pilarz.

Przypomnijmy, że Fundacja Armia Przyjaciół zajmuje się niesieniem pomocy innym m.in. wspierają potrzebujących w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. Podejmują także działania na polu przeciwdziałania dyskryminacji, przemocy, nadużyciom i zaniedbaniom czy ochrony godności każdego człowieka. Fundacja działa na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, organizując w tym zakresie różne akcje pomocowe. Prowadzi też edukację, a także współpracuje z innymi instytucjami, zajmującymi się tym problemem.

Godziny pracy fundacji od soboty 30 stycznia:

  • Poniedziałek: 9:00 - 13:00
  • Wtorek: 9:00 - 13:00 oraz 17:00 - 20:00
  • Środa: 17:00 - 20:00
  • Czwartek: 9:00 - 13:00 oraz 17:00 - 20:00
  • Piątek: nieczynne
  • Sobota: 9:00 - 13:00
  • Niedziela: nieczynne

fot. UM Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon