Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów". Robi zdjęcia, ale czy działa?

Ciągle robi zdjęcia - stąd wielu Czytelników pyta, czy radar na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej już działa. Owszem, działa. Ale jeszcze nie do końca.

Fotoradardts

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nadal testuje rudzki fotoradar. "Dzidziuś", jak mówią o tym najnowszym dziecku w sieci fotoradarów - wciąż niedomaga.

- Obecnie trwa analiza zdjęć robionych przez radar w Rudzie Śląskiej. Cały czas przygotowujemy też uwagi do wprowadzenia przez wykonawcę tej inwestycji. Na razie urządzenie działa w trybie testowym, po wprowadzeniu wszystkich poprawek podejmiemy decyzję o przełączeniu go w tryb normalnej pracy - dowiedzieliśmy się dziś w GITD.

Kiedy to nastąpi - jeszcze nie wiadomo. Radar musi być tak przygotowany, by zrobione zdjęcia nie dawały cienia wątpliwości co do prędkości, numeru rejestracyjnego i kierującego. Z wnioskowanych przez GITD poprawek były już między innymi instalacja drugiej lampy błyskowej doświetlającej lewy pas i poprawa kąta "patrzenia" soczewek.

Oczywiście nie oznacza to, że na tym odcinku nie należy zachowywać ostrożności. Sam radar, nawet działający, nie zastąpi rozsądku.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon