Finał Orkiestry już w najbliższą niedzielę w Rudzie Śląskiej. Imprezy, koncerty, licytacje i zabawa do upadłego!

To już 31. raz, jak zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Finał odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu. Szykuje się też wiele imprez towarzyszących.

Na ulice Rudy Śląskiej ruszy blisko 450 wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz wsparcia fundacji. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do walki z sepsą.

WOŚP w Rudzie Śląskiej

Wydarzenia towarzyszące tegorocznej WOŚP przygotują między innymi sztab z IV Liceum Ogólnokształcącego w Orzegowie oraz sztab z III Liceum Ogólnokształcącego w Kochłowicach. O atrakcje zadbały także rudzkie placówki kulturalne i sportowe – MCK im H. Bisty, MOSiR, RSM i Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-nI”. Nie zabraknie też tradycyjnych licytacji. Jedną z nich jest „Biglowanie koszul z Michałem Pierończykiem, prezydentem Rudy Śląskiej”.

- Jestem pewien, że w tym roku rudzianie znowu udowodnią, że mają wielkie serca i że pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nich najważniejsza – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. – Sam od lat wspieram WOŚP, dlatego w tym roku zapraszam na „Biglowanie z prezydentem”.

Link do licytacji znajdziecie TU

Obecna kwota, którą osoba chętna do wspólnego biglowania z prezydentem chce zapłacić, to blisko 600 złotych.

Informowaliśmy już o innej ciekawej aukcji - Live cooking z Michałem Kaczmarczykiem, szefem kuchni Pubu Druid.

Kolacja z Kaczorem sięgnęła już 880 złotych.

- Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudzie Śląskiej, który przebiegnie pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”, znów będzie pełen atrakcji – mówi Iwona Luszczak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej – Orzegowie. – Zaplanowaliśmy koncerty, Światełko do nieba, animacje dla dzieci, licytacje oraz pokaz pierwszej pomocy. Wspierać nas będzie Druid Pub, który przygotuje posiłki dla wolontariuszy i uczestników finału. Coś ciepłego dla wolontariuszy przygotowuje również „Kukubyku” w Goduli i niezawodny Aquadrom w Halembie.

W niedzielę już o godz. 7.00 „Ekipa na kijach”, czyli grupa miłośników nordic walking, przemierzy aż 31 kilometrów przez miasto na 31. Finał WOŚP, a następnie około godz. 14.00 dotrze do ogrodu Miejskiego Centrum Kultury, gdzie rozpocznie się koncertowanie.

Licytacja złotej karty

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej licytowana będzie Złota Karta. Licytacja odbędzie się w ogrodach Miejskiego Centrum Kultury po Światełku do Nieba.

Karta o numerze seryjnym 091 została pokryta 24-karatowym złotem. Do karty przypisany jest numer telefonu wraz z zestawem startowym, zarejestrowany w sieci Play.

WOŚP w ogrodzie MCK i Druidzie

Wielkie koncertowanie w ogrodzie MCK przy Niedurnego 69 w Nowym Bytomiu rozpocznie się o godzinie 14.

Zagrają:

  • orkiestra dęta KWK „Pokój”,
  • Lightnings,
  • Altermotive,
  • Anomalia,
  • MusicALL,
  • Jacek Dubicki z zespołem,
  • Marta Mansfeld,
  • Piff Parre,
  • Covernostra,
  • De Łindows.

Podczas koncertu odbędą się licytacje, a na koniec, o godzinie 20. - w ramach Światełka do nieba -niezwykły pokaz laserowy. Później afterparty w Druidzie i znów granie - wystąpią zespół Lokum 3, Janusz "Estep" Acoustic Band, Kajetan Drozd i inni muzycy. Inni - gdyż podczas wspólnych jam sessions bywa, że uzdolnieni muzycznie goście wychodzą na scenę i dają popisy swoich umiejętności.

Co jeszcze w Rudzie Śląskiej w ramach WOŚP, nie tylko w niedzielę?

Od godz. 10.00 do 19.00 zaplanowano maraton pływacki na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chryzantem.

W organizację tegorocznego finału w Rudzie Śląskiej włączyły się także osiedlowe domy kultury należące do Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W piątek (27.01) o godz. 16.00 w Osiedlowym Domu Kultury „Country” odbędzie się turniej szachowy do lat 14. Wpisowe, które zostanie przekazane na WOŚP, wynosi 20 zł.

ODK „Neptun” i ODK „Pulsar” przygotowały maratony fitness. Pierwszy z nich dwa maratony – w sobotę (21.01) o godz. 10.00 oraz w kolejną sobotę (28.01) także o godz. 10.

W tegoroczny finał WOŚP jak co roku włączyło się także III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kochłowicach, gdzie znajduje się siedziba drugiego rudzkiego sztabu. W przedfinałową sobotę (28.01) odbędzie się Koncert Młodych Talentów.

– Z kolei w dniu finału zorganizujemy Światełko do Nieba w formie bezhukowych petard oraz tańce i zabawę przed szkołą – mówi Justyna Grajdek, koordynator kochłowickiego sztabu i nauczyciel w III LO.

W poniedziałek, 30 stycznia, w szkole ustawione zostaną sklepiki, gdzie będzie można kupić różnego rodzaju słodkości i gadżety oraz przeprowadzona zostanie aukcja. Oprócz gadżetów WOŚP będą dostępne fanty, które przygotowali nauczyciele szkoły oraz zaprzyjaźnione okoliczne firmy.

– Młodzi ludzie są tak bardzo zaangażowani w organizację finału. Po pierwsze, części z nich sprzęt z WOŚP pomógł zdrowotnie i chcą odwdzięczyć się za ten dar. Po drugie, nasza młodzież chętnie pomaga bezinteresownie i pragnie się wykazać – dodaje Grajdek.

W ubiegłym roku w Rudzie Śląskiej udało się zebrać około 218 tysięcy złotych. Rok wcześniej - blisko 178 tysięcy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon