Ferie w mieście - sprawdźcie ofertę Rudy Śląskiej!

Lodowisko, kryte baseny, warsztaty różnej maści czy park wodny - jeśli pociechy nie wyjeżdżają na ferie - można je ciekawie spędzić w Rudzie Śląskiej.

Aquadrom Ruda Śląska
Aquadrom2

Miejskie Centrum Kultury

Rudzki MCK zaprasza w pierwszym tygodniu na cykl warsztatów pod hasłem "Obudź w sobie artystyczną duszę". W ich trakcie poznacie zakulisowe sekrety, a nawet staniecie na scenie, by przetestować swoje aktorskie zdolności. Warsztaty składać się będą z części aktorskich, wokalnych i tanecznych, a na koniec - powstanie z nich miniprodukcja teatralna. Tę będą mogli zobaczyć już na scenie rodzice uczestników musicalowych warsztatów.

Muzeum Miejskie

Z kolei muzeum zaprasza w drugim tygodniu ferii. Tu również warsztaty, tyle że karnawałowe. Ciekawostką jest to, że uczestnicy poznają tradycję karnawału na... Górnym Śląsku!

Koszt warsztatów - 10 zł od osoby. Najlepiej zapisać się wcześniej - nr telefonu: 32 248 44 57 wew. 36.

MOSiR

Trzy kryte pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - czyli w Nowym Bytomiu, Rudzie i Kochłowicach - zapraszają. Koszt wejścia dla dzieci i młodzieży szkolnej na basen do godziny 16.00 to 4,50 zł, dla grup zorganizowanych 4 zł. Rudzcy uczniowie będą mogli również korzystać z preferencyjnych wejść na lodowisko Burloch Areny w dzielnicy Orzegów.

Aquadrom

Tu - w ofercie rudzkiego Aquadromu, na czas ferii - intensywna nauka pływania, nurkowanie ze specjalistycznym sprzętem, aqua fitness, joga czy specjalne zajęcia w saunarium. Będzie się też można zapoznać z techniką obiektu - poznać tajniki funkcjonowania pomp ciepła oraz filtrów basenowych.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat podzielone są na dwa turnusy:

  • od 14 do 18 lutego
  • od 21 do 25 lutego.

Zajęcia odbywać się będą w godz. od 7.30 do 16.00.

Organizatorzy przewidzieli również dla uczestników śniadania obiady i podwieczorki. Koszt udziału w jednym turnusie to 750 zł.

Miejska Biblioteka Publiczna

Filia nr 4 w dzielnicy Nowy Bytom zaprasza dzieci na zajęcia plastyczno-literackie pod hasłem "Poznajemy dyscypliny sportowe XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich". Zajęcia zaplanowano na godz. 14.30 15 i 17 lutego. Z kolei 23 lutego - zajęcia pod hasłem "Czy las na pewno śpi zimą".

Kino Patria

Patria w Rudzie Śląskiej zaprasza na lekki, wesoły repertuar. Będzie można zobaczyć nowe przygody Mikołajka, który wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. W repertuarze również filmy animowane dla dzieci - „Potworna rodzinka 2” czy „Nasze Magiczne Encanto”.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon