Fałszywy policjant z Rudy Śląskiej trafił za kraty

Mimo apeli mundurowych i wielu informacji w mediach metoda oszustwa „na policjanta” nadal jest skuteczna. W taki sposób od mieszkańca Kalet w powiecie tarnogórskim wyłudzono blisko 40 tys. zł. W tej sprawie zatrzymano już mieszkańca Rudy Śląskiej w wieku 21 lat. Mężczyzna trafił do aresztu, poszukiwani są jego wspólnicy.

fot. pixabay.com
Więzienie

Do oszustwa doszło pod koniec lutego 2023 r. Jak ustalili kryminalni z komendy policji w Tarnowskich Górach do mieszkańca Kalet przyjechał mężczyzna, który odebrał od niego blisko 40 tys. zł. Senior został skłoniony do przekazana pieniędzy podczas rozmowy telefonicznej.

- Poruszony wymyśloną historią starszy mężczyzna, uwierzył oszustom, licząc, że przekazując pieniądze wesprze działania policjantów w ich „akcji”. Po odebraniu gotówki mężczyzna zniknął bez śladu – informują mundurowi.

Kryminalni namierzyli i zatrzymali kuriera. To mieszkaniec Rudy Śląskiej w wieku 21 lat. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Poszukiwane są pozostałe osoby zamieszane w to przestępstwo.

Policjanci ostrzegają przed oszustwami

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Apelują, by nie dać się nabrań na ubarwione historyjki i pamiętać o tym, że policjant, prokurator, czy pracownik innej instytucji nigdy nie prosi o pieniądze.

- Gdy słyszysz w słuchawce swojego telefonu nieznajomy głos, który w trakcie rozmowy porusza temat pieniędzy – rozłącz się! - podkreślają.

W takiej sytuacji należy także od razu powiadomić policję.

19-letni Dawid nie żyje

Może Cię zainteresować:

Trwają poszukiwania 19-letniego Dawida Szwalskiego z Rudy Śląskiej. Jego telefon od kilku dni jest wyłączony

Autor: Redakcja

08/03/2023

Katalizatory znów mają swoich amatorów

Może Cię zainteresować:

Znów kradną katalizatory. Uważajcie!

Autor: Jacek Skorek

03/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon