Europejskie Forum Przyszłości. Przed nami trzy dni emocjonujących debat

Przed nami Europejskie Forum Przyszłości! To zupełnie nowe wydarzenie wśród największych imprez społeczno-gospodarczych w naszym kraju. Wiemy kiedy i gdzie się odbędzie. Sprawdź!

Europejskie Forum Przyszłości to zupełnie nowe wydarzenie wśród największych imprez społeczno-gospodarczych w naszym kraju
– Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując się do transformacji. Stoimy przed wyzwaniami, które zdefiniują nasze miejsce w zmieniającej się globalnej rzeczywistości. Decyzje dotyczące likwidacji przemysłu wydobywczego powodują, że stoimy przed koniecznością redefinicji gospodarki regionu. Chcemy, żeby Śląsk był jednym z liderów tych zmian – komentuje Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Europejskie Forum Przyszłości. Trzy dni emocjonujących debat.

Europejskie Forum Przyszłości to trzy dni emocjonujących debat, które odbędą się w dniach 6-8 października 2021 na Stadionie Śląskim

  • Pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości zdominuje dyskusja o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu, także w wymiarach cyfrowym oraz elektromobilności. – Niezwykle ważnym elementem pierwszego dnia jest akcentowanie wymiaru współpracy transregionalnej: dwa jubileusze Grupy Wyszehradzkiej i Trójkąta Weimarskiego oraz Strategia Karpacka, która ma stać się kolejną makrostrategią europejską, a tym samym przynieść ekstra środki finansowe dla trzech polskich województw, w tym śląskiego – podkreśla Marcin Wilk.
  • Drugi dzień EFP upłynie pod znakiem przedsiębiorczości – to czas startupów i inwestorów, ale także 25-lecia stref ekonomicznych w Polsce.
  • W trzecim dniu zaproszeni goście będą rozmawiali o przemyśle czasu wolnego i turystyce.

Zarezerwuj termin już dzisiaj – zachęcał Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator Europejskiego Forum Przyszłości, podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Stadionie Śląskim. Podczas niej prezes ŚFR oficjalnie zaprezentował agendę wydarzenia, a jest nią oczywiście Stadion Śląski.

– Wciąż rozwijamy naszą ofertę dla biznesu i już niebawem oddamy do użytku nowe centrum konferencyjne będące zapleczem do organizacji międzynarodowych eventów. Do dyspozycji będzie ponad 1,7 tys. mkw. w pełni wyposażonej powierzchni, z możliwością dowolnej aranżacji i podzielenia sali na trzy części. Wierzę, że mając tak rozbudowaną infrastrukturę, będziemy liczącym się partnerem właśnie takich wydarzeń jak Europejskie Forum Przyszłości – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Europejskie Forum Przyszłości będzie dobrą okazją do dyskusji o przyszłości gospodarki w województwie śląskim. – Chcemy wsłuchać się szczególnie w głos młodych, którzy w przyszłości będą ten region kreować. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w EFP. Zachęcam także do współdziałania w procesie przeobrażania naszego regionu, który posiada ogromny potencjał, aby konkurować z podobnymi regionami w skali Europy – mówi Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Partnerem wydarzenia jest także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG. – Misją Europejskiego Forum Przyszłości jest stworzenie ram dla cyklicznego dialogu przedstawicieli środowisk politycznych, biznesowych oraz naukowych w sprawach fundamentalnych z punktu widzenia rozwoju regionu, w kontekście przemian zachodzących w Europie oraz na świecie. Mając na uwadze pełną realizację misji Europejskiego Forum Przyszłości, z przyjemnością przyjąłem funkcję przewodniczącego Rady Programowej EFP – mówi dr Artur Kozłowski, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, przewodniczący Rady Programowej EFP.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

EFP współpracuje z Forum Ekonomicznym

Michał Pierończyk

PiS z Pierończykiem. Stanowiska są, ale koalicji nie ma

Projekt bez tytułu 58

Lokalna łamigłówka w Rudzie Śląskiej. Czemu to nie Rzeszów?

Fotel prezydenta Rudy Śląskiej wkrótce zajmie komisarz wyznaczony przez premiera.

Ruda Śląska czeka na komisarza, wiceprezydenci pakują rzeczy

poseł Marek Wesoły

Jak Polski Ład może wpłynąć na Rudę Śląską?

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?