Europejskie Forum Przyszłości. Przed nami trzy dni emocjonujących debat

Przed nami Europejskie Forum Przyszłości! To zupełnie nowe wydarzenie wśród największych imprez społeczno-gospodarczych w naszym kraju. Wiemy kiedy i gdzie się odbędzie. Sprawdź!

Europejskie Forum Przyszłości to zupełnie nowe wydarzenie wśród największych imprez społeczno-gospodarczych w naszym kraju
– Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując się do transformacji. Stoimy przed wyzwaniami, które zdefiniują nasze miejsce w zmieniającej się globalnej rzeczywistości. Decyzje dotyczące likwidacji przemysłu wydobywczego powodują, że stoimy przed koniecznością redefinicji gospodarki regionu. Chcemy, żeby Śląsk był jednym z liderów tych zmian – komentuje Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Europejskie Forum Przyszłości. Trzy dni emocjonujących debat.

Europejskie Forum Przyszłości to trzy dni emocjonujących debat, które odbędą się w dniach 6-8 października 2021 na Stadionie Śląskim

  • Pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości zdominuje dyskusja o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu, także w wymiarach cyfrowym oraz elektromobilności. – Niezwykle ważnym elementem pierwszego dnia jest akcentowanie wymiaru współpracy transregionalnej: dwa jubileusze Grupy Wyszehradzkiej i Trójkąta Weimarskiego oraz Strategia Karpacka, która ma stać się kolejną makrostrategią europejską, a tym samym przynieść ekstra środki finansowe dla trzech polskich województw, w tym śląskiego – podkreśla Marcin Wilk.
  • Drugi dzień EFP upłynie pod znakiem przedsiębiorczości – to czas startupów i inwestorów, ale także 25-lecia stref ekonomicznych w Polsce.
  • W trzecim dniu zaproszeni goście będą rozmawiali o przemyśle czasu wolnego i turystyce.

Zarezerwuj termin już dzisiaj – zachęcał Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator Europejskiego Forum Przyszłości, podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Stadionie Śląskim. Podczas niej prezes ŚFR oficjalnie zaprezentował agendę wydarzenia, a jest nią oczywiście Stadion Śląski.

– Wciąż rozwijamy naszą ofertę dla biznesu i już niebawem oddamy do użytku nowe centrum konferencyjne będące zapleczem do organizacji międzynarodowych eventów. Do dyspozycji będzie ponad 1,7 tys. mkw. w pełni wyposażonej powierzchni, z możliwością dowolnej aranżacji i podzielenia sali na trzy części. Wierzę, że mając tak rozbudowaną infrastrukturę, będziemy liczącym się partnerem właśnie takich wydarzeń jak Europejskie Forum Przyszłości – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Europejskie Forum Przyszłości będzie dobrą okazją do dyskusji o przyszłości gospodarki w województwie śląskim. – Chcemy wsłuchać się szczególnie w głos młodych, którzy w przyszłości będą ten region kreować. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w EFP. Zachęcam także do współdziałania w procesie przeobrażania naszego regionu, który posiada ogromny potencjał, aby konkurować z podobnymi regionami w skali Europy – mówi Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Partnerem wydarzenia jest także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG. – Misją Europejskiego Forum Przyszłości jest stworzenie ram dla cyklicznego dialogu przedstawicieli środowisk politycznych, biznesowych oraz naukowych w sprawach fundamentalnych z punktu widzenia rozwoju regionu, w kontekście przemian zachodzących w Europie oraz na świecie. Mając na uwadze pełną realizację misji Europejskiego Forum Przyszłości, z przyjemnością przyjąłem funkcję przewodniczącego Rady Programowej EFP – mówi dr Artur Kozłowski, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, przewodniczący Rady Programowej EFP.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

EFP współpracuje z Forum Ekonomicznym

Debata w Rudzie Śląskiej

Co wiemy po debacie kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej?

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

206984314 10158563594012582 4003071081232595889 n

Odnowienie rzeźby za 64 tys. zł

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”