Esthima Polska, która swoją siedzibę ma w Rudzie Śląskiej kupiła krematorium Kerberos w Czechach

Francuska firma Esthima należy do Grupa Veternity, która powstała we Francji w 1993 roku. Z kolei na polskim gruncie działa od 2019 roku, a pierwszy ośrodek kremacji zwierząt domowych - od psów i kotów po mniejsze lub rzadziej spotykane gatunki otworzyła w Rudzie Śląskiej. Teraz kontynuuje ekspansję terytorialną, wzmacniając swoją obecność w Europie Wschodniej.

Estima

Firma ta niedawno ogłosiła przejęcie w Czechach krematorium dla zwierząt Kerberos, rodzinnej firmy założonej w 2013 roku. Jak wskazują przedstawiciele firmy, stanowi to część planu francuskiej grupy, która chce przyspieszyć swój rozwój na obszarze Polski, Czech oraz krajów sąsiadujących, aby stworzyć w ramach grupy, silną i spójną Strefę Wschodnioeuropejską.

Zakup przez Veternity krematorium Kerberos w Pradze, to bardzo ważny krok w rozwoju grupy w Europie. Dojrzały rynek czeski jest dla firmy cennym nabytkiem - zarówno pod względem biznesowym, jak i know-how w branży funeralnej dla zwierząt. Nasza ekspansja, po 26 latach nieustannego udoskonalania naszych usług we Francji, to zgodna z misją i filozofią firmy, oferta niezawodnych i ekonomicznie dostępnych rozwiązań godnej kremacji i pożegnania zwierząt towarzyszących dla tej części Europy – mówi Philippe Thomas, prezes Veternity.

Dodał też, że zwierzęta towarzyszące stały się członkami rodziny, a ich śmierć zasługuje na pożegnanie, które będzie świadectwem emocji, którymi były obdarzane za życia. Taką właśnie filozofię, którą rozwijamy zgodnie z weterynaryjnym DNA naszej firmy, chcemy nadal promować zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej. Przykładem jest przejęcie krematorium Kerberos.

Utworzenie strefy Europy Środkowowschodniej w ramach grupy Veternity ułatwi synergię między rynkiem czeskim i polskim, co mamy nadzieję zwiększy wiedzę, a tym samym potencjał rozwoju usług kremacji zwierząt towarzyszących w tej części Europy, w tym także w Polsce. Ta silna obecność grupy Veternity ułatwi wymianę doświadczeń biznesowych pomiędzy naszymi placówkami oraz mamy nadzieję wpłynie na zwiększenie świadomości na temat naszych usług, zarówno wśród opiekunów zwierząt jak i lekarzy weterynarii – dodaje Anna Winter, dyrektor Esthima Polska, odpowiedzialna za rozwój Strefy Wschodnioeuropejskiej w grupie Veternity.

fot. mat. pras.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach