Eko-Laboratorium w Koperniku w Rudzie Śląskiej

W Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej otwarto nowoczesną pracownię biologiczno-chemiczną „Eko-Laboratorium Kopernika”.

fot. UM Ruda Śląska
Ruda Śląska Eko Laboratorium w Koperniku

„Eko-Laboratorium Kopernika” to kolejna zielona pracownia, która powstała w Rudzie Śląskiej. Dzięki niej młodzież będzie się mogła uczyć się przedmiotów przyrodniczych z użyciem nowoczesnych sprzętów multimedialnych i wysokiej jakości pomocy naukowych.

- Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej w opracowanie projektu, środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i zapewnieniu wkładu własnego z budżetu miasta kolejna nasza placówka oświatowa zyskała nowoczesną pracownię. Mam nadzieję, że nauka w niej będzie dla uczniów samą przyjemnością i pozwoli na praktyczne zdobywanie umiejętności – mówi prezydent miasta Michał Pierończyk.

Koszt pracowni w Koperniku to 60 tys. zł

Laboratorium wyposażone jest m.in. w mikroskopy, preparaty zwierzęce i roślinne, modele anatomiczne, okulary ochronne, zestawy preparacyjne.

- Tak bogata baza dydaktyczna pozwala na szerokie działania badawcze i zapewnia m.in. przyszłym technikom kształcącym się w kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na nabywanie praktycznych umiejętności – mówi Małgorzata Kaszuba, dyrektor ZS nr 6.

Projekt „Eko-Laboratorium Kopernika” zyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a wkład własny ze swojego budżetu zapewniło miasto. W sumie koszt utworzenia pracowni wyniósł 60 tys. zł. Z tych środków zakupiono wyposażenie, sprzęt multimedialny i nowy wystrój pracowni biologiczno-chemicznej.

W tym roku w Rudzie Śląskiej dofinansowanie w ramach projektu „Zielona Pracownia 2023” otrzymały także: Szkoła Podstawowa nr 23 im. J. Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Jana Stefana Dworaka oraz Szkoła Podstawowa nr 30 im. Karola Miarki. Natomiast dofinansowanie w ramach projektu „Ekopracownia pod chmurką” otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 16 im. J. Korczaka oraz Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3. W ubiegłym roku zielone pracownie powstały w Szkole Podstawowej nr 35 Specjalnej oraz Szkole Podstawowej nr 15 Sportowej z Oddziałami Integracyjnymi.

Mini Park Ruda Szczęść Boże za ponad 300 tysięcy

Może Cię zainteresować:

"Sznupowisko", plac zabaw i boisko przedszkolne oraz Mini Park Ruda Szczęść Boże - kolejne inwestycje obywatelskie w Rudzie Śląskiej gotowe

Autor: Jacek Skorek

23/11/2023

Stara kopalnia Pokoj MIW 1

Może Cię zainteresować:

Nieistniejąca kopalnia, którą pokochali filmowcy: KWK Pokój na zdjęciach tuż sprzed rozbiórki

Autor: Michał Wroński

23/11/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon