Dziś zagrają dla Eli. Uczniowie i nauczyciele walczą o życie Elżbiety Żurek

Kolejna impreza charytatywna i zbiórka pieniędzy na leczenie Elżbiety Żurek - rudzkiej nauczycielki i działaczki społecznej, która zmaga się z nowotworem. Tym razem, poza serią akcji i aukcji - koncert. "Gramy dla Eli" rozpocznie się o godzinie 18., dziś, 14 września, w nowobytomskim MCK-u.

Koncert Gramy dla Eli 1

Podczas wtorkowego koncertu w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty - wystąpią Grzegorz Poloczek, Bożena i Mirosław Szołtysek, Top Man, Michał Gabor, Zespół 7 niebo oraz solistki, czyli uczennice I LO - Natalia Siodłak, Wiktoria Skudlik, Marta Badura, Magdalena Daszkiewicz i Julia Skowron. W przerwie - licytacje oraz sprzedaż wypieków przygotowanych przez uczniów oraz pączków zasponsorowanych przez piekarnię Jakubiec.

- Nasza szkolna społeczność bardzo przeżywa nieszczęście, jakie spotkało jedną z nauczycielek naszego liceum, dlatego postanowiliśmy coś dla niej zrobić – mówi Ewa Chromik, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej i koordynatorka akcji. - Pojawiło się wiele pomysłów, które ostatecznie przerodziły się w akcję „Mickiewicz dla Eli". Koncert „Gramy dla Eli" jest wydarzeniem współtworzonym przez uczniów „Mickiewicza" i lokalnych artystów, którzy od razu zgodzili się na charytatywny występ i poparli nasze działania, za co im z serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Żurek uczy informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. Działa aktywnie na rzecz miasta i jego mieszkańców. Jej zaangażowanie w pomoc innym zostało docenione poprzez przyznanie tytułu „Anioła Wolontariatu".

- Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami, wraz z mieszkańcami naszego miasta, pomożemy pani Elżbiecie, która jest bardzo cenioną i lubianą nauczycielką oraz działaczką społeczną o ogromnym sercu – podkreśla Ewa Chromik. – Z pewnością nie udałoby nam się to bez naszej młodzieży, która jest wyjątkowa, bo niezwykle empatyczna i aktywna. Z tego też powodu z przyjemnością organizujemy w I LO różne inicjatywy.

Na koncie siepomaga, gdzie trwa zbiórka pieniędzy na leczenie, jest już blisko 330 tysięcy złotych. Terapia Car T-Cell, która jest jedyną nadzieją Eli, kosztuje półtora miliona złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gramydlaeli

Gramy dla Eli - kolejny koncert charytatywny

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

After

Licytacje dla Eli - Afterparty i kolejne aukcje

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Dziś ruszają "Głębiny" w Rudzie Śląskiej

IV edycja Festiwalu Nurkowego "Głębiny" w Rudzie Śląskiej

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Elaz

"Mickiewicz" w akcji. Kolejne zbiórki na pomoc dla Eli