Dziś w całej Polsce policyjna akcja "Prędkość"

Od świtu do godziny 22. na polskich drogach trwają dziś policyjne działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość". W Rudzie Śląskiej też więcej patroli i kontroli. Uważajcie, nie tylko z powodu policyjnych działań. Pogoda nadal nie jest najlepsza.

Jacek Skorek
Pomiary prędkości dziś w całej Polsce

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na naszych drogach akcję pod kryptonimem "Prędkość". Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby kontroli pomiarów prędkości, szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań. Nieoznakowane radiowozy będą "kursować" na DTŚ i autostradzie A4.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - mówią policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon