Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy

W Polsce dawców krwi jest około 600 tysięcy. Dziś, 14 czerwca - ci, którzy przez dar własnej krwi ratują czyjeś życie, obchodzą swoje święto. Na ręce dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach życzenia wysłał Prezydent RP, Andrzej Duda.

arc
Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy
- Krew ludzka - symbol życia, absolutnie konieczny i decydujący o naszym zdrowiu - nie istnieje w innej postaci niż naturalna. Jej jedynym źródłem jest organizm człowieka. Nie potrafimy jej sztucznie wyprodukować. Możemy się nią tylko podzielić - napisał Prezydent RP w liście do krwiodawców.

Hasło tegorocznego Dnia Krwiodawcy brzmi: "Oddawanie krwi to akt solidarności. Dołącz i ratuj życie".

W chłodniach katowickiego centrum nadal najmniej jest krwi grup A Rh-, B Rh- oraz 0 Rh-. Ambulans do poboru krwi planowo stanie w Rudzie Śląskiej 18 czerwca, przy ul. Kłodnickiej 96, przy hali sportowej w Halembie (8.00-12.00).

RCKiK zaprasza do oddawania krwi już dziś. Dodatkowo na dawców czekają upominki od partnerów święta - w tym pizzerii Da Grasso. Każda osoba, która odda krew w najbliższych dniach - otrzyma 50 procentowy kupon zniżkowy na dużą pizzę. Kupony otrzymacie w:

  • siedzibie głównej RCKiK w Katowicach (rejestracja)
  • Terenowym Oddziale w Gliwicach
  • Terenowym Oddziale w Sosnowcu

Termin wydawania voucherów:

  • Katowice – oficjalny profil miasta 13-18 czerwiec (z wyłączeniem 16 czerwca)
  • Gliwice 13-17 czerwiec (z wyłączeniem 16 czerwca)
  • Sosnowiec łączy 13-17 czerwiec (z wyłączeniem 16 czerwca)

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon