Dziś strajk kobiet w Rudzie Śląskiej!

Ruda Śląska dołączyła do strajkujących miast. We wtorek, 27 października, na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej odbędzie się protest kobiet.

Strajkkobietlogo


Fala protestów po wydaniu orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny zalała całą Polskę. Od 22 października niemal w każdym zakątku kraju odbywają się strajki kobiet. Demonstracje trwają m.in. w Katowicach, Gliwicach, Tychach, Bytomiu, Zabrzu czy Świętochłowicach. Wczoraj pierwsze kroki w tym kierunku poczyniono także w Rudzie Śląskiej, gdzie z inicjatywy radnego Rafała Wypiora odbył się strajk samochodowy. Z kolei dziś zaplanowano regularny protest.


Protest kobiet przeciwko rządowi. Musimy walczyć o to, co próbują nam odebrać. Zachęcam do wzięcia transparentów. Zachęcam rudzkie rodziny do wyjścia i pokazani swojego sprzeciwu wobec barbarzyństwu!! Proszę osoby biorące udział w proteście, aby miały zasłonięte usta i nos oraz o zastosowanie się do wytycznych obowiązujących w strefie czerwone – poinformowali organizatorzy wydarzenia.


Start o godzinie 18.15 na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na przystąpienie do protestu, warto zapoznać się z prawami, jakie przysługują uczestnikom tego rodzaju wydarzeń.

fot. FB Strajk Kobiet

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego