Dwunastu pobiegnie do Wadowic

W piątek, 14 października - ruszy pielgrzymka biegowa do Wadowic. W ten sposób rudzcy biegacze upamiętniają rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Oczywiście na jej czele - pomysłodawca - August Jakubik. Z nim - 11 amatorów biegania.

UM Ruda Śląska
Sztafeta ruszy w piątek o godzinie 9. rano. Oczywiście z placu Jana Pawła II

Trasa prowadzić będzie początkowo ulicami Niedurnego i Chorzowską w Rudzie Śląskiej, następnie przebiegną przez Świętochłowice, Chorzów, Mysłowice, Kraków aż dotrą do Dukli.

– Podczas biegu na dłużej zatrzymamy się w miejscowości, w której Jan Paweł II dwadzieścia pięć lat temu gościł z przesłaniem „Do końca ich umiłował” i w czasie tej niezapomnianej wizyty kanonizował św. Jana z Dukli. Pod pomnikiem słynnego Polaka złożymy wiązankę kwiatów oraz pamiątkową pałeczkę sztafetową – mówi August Jakubik.

Po wizycie w Dukli pobiegną do Wadowic i odwiedzą pierwszą parafię Karola Wojtyły w Niegowici. Do Wadowic pielgrzymi dobiegną w niedzielę.

- 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża, to dla wielu z nas bardzo ważna data. Dlatego tego dnia chcemy być w rodzinnym mieście naszego świętego i wspólnie przypominać sobie tamten czas – podkreśla August Jakubik, pomysłodawca sztafety. – Każdego roku kontynuujemy tę tradycję, wyjątkiem były jedynie lata, kiedy 16 października pobiegliśmy do Watykanu. Ostatni raz było to w 2018, kiedy obchodziliśmy 40. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II.

Biegowa pielgrzymka wróci do Rudy Śląskiej w niedzielę około godziny 17. W dwa dni pokonają blisko 460 kilometrów.

Przed startem, o godzinie 8. odbędzie się msza święta w nowobytomskim kościele.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon