Dwie oferty w przetargu na fotoradar na DTŚ w Rudzie Śląskiej

Zakończył się etap składania ofert w przetargu na fotoradar na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Dziś, 14 października o godzinie 11.30 otwarto dwie nadesłane oferty.

Fotoradar

Przypomnijmy - podczas sesji Rady Miasta, 23 września - zapadła decyzja o sfinansowaniu fotoradaru na rudzkim "zakręcie mistrzów", czyli słynnym z licznych kolizji i wypadków łuku Drogowej Trasy Średnicowej przed zjazdem na Nowy Bytom. Radni podjęli taką decyzję nie mogąc się doczekać decyzji Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w kwestii sfinansowania inwestycji. Ogromne znaczenie miała też liczba zdarzeń na tym odcinku. Tak w stronę Katowic, jak i Gliwic. Miasto zarezerwowało na ten cel 300 tysięcy złotych, czyli kwotę wystarczającą na postawienie jednego urządzenia.

Przetarg na fotoradar w Rudzie Śląskiej

Ogłoszony przetarg stanowił o "dostawie jednego stacjonarnego urządzenia rejestrującego przeznaczonego do pracy na maszcie wraz z urządzeniami integrującymi oraz obudową i masztem wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych robót budowlanych związanych z przygotowaniem fundamentu pod instalację obudowy i podłączeniem urządzenia do zasilania – złącze zasilające zostanie wykonane przez Zamawiającego". Dodatkowo wykonawca wykona wszelkie prace budowlane związane z koniecznością wykonania fundamentu, podłączenie zasilania, a następnie dostarczy stacjonarne urządzenie rejestrujące i zamontuje je na przygotowanym wcześniej fundamencie. Samo urządzenie rejestrujące – na dzień składania ofert - musi posiadać ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu wydaną przez Prezesa Głównego Urzędu Miar lub "ważną decyzję o uznaniu za równoważne zatwierdzeniu typu dokumentów potwierdzających dokonanie prawnej kontroli metrologicznej, wydaną przez Prezesa Głównego urzędu Miar, z której wynika, że urządzenie może być zamontowane i rejestrować wykroczenia drogowe w obudowie na konkretnym typie masztu zainstalowanym na poboczu drogi". Decydujące o wyborze oferty będą:

  • cena (60)
  • gwarancja (20)
  • termin realizacji zamówienia (20)

Dwóch oferentów, cena do zaakceptowania. Gdzie stanie fotoradar?

Obie nadesłane oferty mieszczą się w założonym przez miasto budżecie. Teraz obie firmy będą "zbadane", później nastąpi wybór wykonawcy. Jeśli procedura przetargowa przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń - wszystko wskazuje na to, że "żółta budka" stanie na DTŚ-ce jeszcze w tym roku. Fotoradar stanie najprawdopodobniej w rejonie wiaduktu ulicy Styczyńskiego, czyli przed samym "zakrętem mistrzów", przy nitce w kierunku Katowic.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon