Dwie kolizje na rudzkim „zakręcie mistrzów”

Śnieg zaskoczył dziś kierowców? Z pewnością nie, ale spowodował znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Na rudzkim odcinku DTŚ, a dokładnie na „zakręcie mistrzów” doszło do dwóch kolizji.

Kolizja13


Doczekaliśmy się. W połowie stycznia w Polsce zapanowała iście zimowa pogoda. O ile z opadów śniegu cieszyć mogą się dzieci i młodzież, o tyle kierowcy z pewnością nie są z nich zadowoleni. Śnieżna aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń. Oznacza to, że poruszający się po drogach powinni zachować wzmożoną ostrożność i bezpieczeństwo. Szczególnie na osławionym zakręcie mistrzów, na którym doszło dziś do kolejnych kolizji….

Pierwsza z nich miała miejsce na jezdni prowadzącej w kierunku Gliwic ok. godz. 8.30. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad kierownicą, po czym zjechał na skarpę. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, a na miejsce wezwano straż, policję i zespół karetki pogotowia, to kierowca nie odniósł większych obrażeń. Kolizja ta spowodowała jednak korek.

Kolejne zdarzenie miało miejsce ok. godz. 9.33 i to podczas akcji ratowniczej… Tym razem samochód osobowy wpadł w poślizg i z impetem uderzył w barierki. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd obrócił się, a następnie przejechał przez całą szerokość drogi, zjeżdżając na pobocze. Sytuacja wyglądała groźnie, ponieważ osobówka niemal zahaczyła stojący na poboczu wóz strażacji.

Okres zimowy i związane z tym poranne przymrozki to trudny czas dla kierowców. Takie warunki wymagają od posiadaczy "czterech kółek" większego refleksu i wyobraźni. Niestety, z doświadczenia wiemy, że częśto tej przezorności kierowcom brakuje, zdarza się, że jest za szybko, za późno, za blisko i za ślisko, żeby w porę zareagować, zwolnić i zahamować. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych – wskazuje oficer prasowy rudzkiej policji.

fot. screen Business Control MONITORING

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego