Dwa potrącenia, w tym jedno na pasach. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o ostrożność

Zrobiło się ciepło, a wiosenna pogoda powinna ułatwiać prowadzenie samochodu i sprawiać, że tzw. zdarzeń drogowych jest mniej. Tymczasem zaledwie jednego dnia doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji, w tym potrąceń pieszych.

Pixabay
Policja
– Obecna pora roku to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych powinno się zmniejszać. Dobre warunki drogowe dają nam większe poczucie bezpieczeństwa, dlatego też jeździmy nieco szybciej co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg. Tylko w czwartek, 19 maja, doszło do dwóch potrąceń pieszych. Jedno zdarzenie miało miejsce na wyznaczonym przejściu dla pieszych, drugie na uczęszczanej ulicy podczas cofania. Policjanci z wydziału kryminalnego już zajęli się wyjaśnianiem przyczyn – informują policjanci z Rudy Śląskiej.

Którzy apelują o ostrożność, zarówno do kierowców jak i pieszych. Nie można zapominać o tym, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Nasze role się jednak zmieniają. Nieważne czy jedziemy autem, rowerem czy idziemy pieszo – najważniejsza jest zawsze rozwaga i ostrożność. Stróże prawa kolejny raz przypominają, by dbać zarówno o siebie, jak i innych. Dzięki temu możemy zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i naszych umiejętności. Szczególny apel kierujemy również do pieszych. Nawet będąc przed przejściem dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie – dodają policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oszuści internetowi atakują każdego dnia. Ale nie brakuje też starych metod "na wnuczka"

Na policjanta, na inwestycje. Seniorzy na celowniku oszustów

Na ulicy Wyzwolenia w Rudzie Śląskiej pijana kobieta uderzyła w znak drogowy

Wypadła z drogi i uderzyła w znak - policję wezwał świadek

Diler3

Sprzedawał narkotyki dzieciom! 18-letni diler zatrzymany

Zakretmi

"Zakręt mistrzów" znów w oku kamery. Zobaczcie nagranie!

Alter2

Mają złodziei, którzy okradli browar Alternatywa w Goduli

nocny pociąg

Pościg policji za złodziejami. Oddano strzały z broni

60ab931528b87 p

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej