Duszpasterze z parafii św. Michała Archanioła trafili na kwarantannę

Koronawirus w parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie. W związku z tym, że jeden z księży zakaził się SARS-CoV-2, wszystkie osoby, które miały z nim kontakt zostały skierowana na kwarantannę. Msze święte będą jednak odprawiane przez kapłanów z sąsiednich parafii.


Kochani Parafianie, z przykrością musimy powiadomić, iż decyzją Sanepidu wszyscy księżą przez najbliższe dni pozostajemy na kwarantannie (a ks. Adam z tej racji, że ma pozytywny wynik SARS-CoV-2 pozostaje w pełnej izolacji domowej) – poinformowali duchowni.

Duszpasterze dodali także, że msze święte zgodnie z planem ich zamówień będą odprawiane w zwykłych godzinach, czyli o 7:00 i 18:00 w kaplicy na probostwie.

Zapraszamy Was w tym samym czasie do wspólnej modlitwy w kościele, gdzie będzie odprawiona Liturgia Słowa z udzieleniem Komunii Świętej przez Nadzwyczajnego szafarza. Nabożeństwa różańcowe pozostaną bez zmian o 17:15 – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

W związku z zaistniałą sytuacją zawieszona została także praca parafialnej kancelarii, jednakże wszelkie niezbędne informacje można otrzymać drogą telefoniczną. Należy doprecyzować, że w sobotę wieczorem o 18:00 i przez cała niedziele msze będą odprawiane w kościele przez kapłanów z sąsiednich parafii.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach