Dobiegła końca modernizacja kochłowickich plant. Podoba Wam się efekt?

Skwer przy ul. Do Dworca i ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach został zmodernizowany. Tym samym udało się zrealizować kolejne zadanie zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Koszt modernizacji wyniósł prawie 265 tys. zł. Dzięki inwestycji udało się stworzyć strefę do rekreacji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Kochłowic chętnie odwiedzają to miejsce, a w okresie wiosenno-letnim na plantach odbywają się liczne wydarzenia mające na celu integrację lokalnej społeczności. Wiele z nich organizuje Stowarzyszenie Lepsze kochłowice. Lepsza Ruda Śląska.

Co się zmieniło w Kochłowicach?

Alejki pokryto nawierzchnią z kostki, a jedna z nich została zamieniona na zieleniec. Tuż obok nich ustawiono nowe ławki, donice i kosze na śmieci. Co ważne, elementy małej architektury zostały ujednolicone. Stworzono także miejsce do grillowania, a wokół ustawiono stoliki.

To jednak nie wszystko. Na dotychczas niezagospodarowanym fragmencie terenu przy ul. Do Dworca utworzony został specjalny plac do gier ulicznych, w którym można rozwijać swoją sprawność fizyczną i który z pewnością będzie cieszył się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Z kolei rowerzyści, którzy przyjadą na planty, będą mogli skorzystać ze stojaków na rower – zaznacza Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Całości charakteru dodało oświetlenie, ponieważ parkowe alejki zostały oświetlone oprawami ziemnymi, tak samo jak stutrzydziestoletni buk, który jest pomnikiem przyrody.

To jak obecnie wygląda oświetlenie kochłowickich plan oddają zdjęcia radnego Rafała Wypiora.

fot. UM Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon