Dla rudzian i nie tylko. Ruszają bezpłatne kursy zawodowe

Elektryk i technik elektryk, operator obrabiarek skrawających i technik mechanik. Jeśli chcesz zmienić pracę lub zdobyć nowe umiejętności -Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej zaprasza na bezpłatne kursy kwalifikacyjne.

Hala maszyn 8

Kursy planowo zaczną się w kwietniu i potrwają około roku. Kiedy dokładnie - tego nie wiadomo, bo wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemiologicznej. Jedno jest pewne - kto pierwszy ten lepszy, bo o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia skierowane są do wszystkich pełnoletnich, które ukończyły minimum gimnazjum lub 8-letnią szkołę podstawową. Nie ma znaczenia, czy osoba jest aktywna zawodowo czy bezrobotna. Nie trzeba być także mieszkańcem Rudy Śląskiej.

- Zajęcia teoretyczne będą prowadzone zdalnie, natomiast zajęcia praktyczne będą odbywały się w nowoczesnych i w pełni wyposażonych warsztatach naszego Centrum Kształcenia Zawodowego - tłumaczy Jan Lomania, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej.

Wnioski na wybrane kursy można pobierać i składać w sekretariacie CKZ lub przez www.ckz-ruda.pl i odesłać mailem lub pocztą.

- Ukończenie wybranego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w naszym ośrodku egzaminacyjnym. Dzięki wykwalifikowanej kadrze dydaktycznej mamy bardzo wysoką średnią zdawalność egzaminów zawodowych. W niektórych zawodach zdawalność wynosiła 100 procent - mówi dyrektor Lomania.

Poszukiwani nauczyciele zawodu

Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej oferuje też pracę dla nauczycieli teoretycznej oraz praktycznej nauki zawodu. Obecnie potrzebny jest fachowiec w branży mechanicznej, ze szczególnym uwzględnieniem operatora obrabiarki CNC.

Oferujemy elastyczny czas pracy na podstawie umowy o pracę, a wynagrodzenie uzależnione jest od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego – wyjaśnia Jan Lomania.

Centrum Kształcenia Zawodowego kształci też młodzież ze szkół branżowych i techników. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności na poziomie branżowej szkoły I stopnia oraz technikum w następujących zawodach: elektryk, fryzjer, krawiec, kucharz, magazynier-logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, operator obrabiarek skrawających, sprzedawca, ślusarz, technik budownictwa, technik elektronik, technik elektryk, technik górnictwa podziemnego, technik informatyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik organizacji turystyki, technik pojazdów samochodowych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zdj.: UM Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon