Dla fanów Cyberpunka i Postapo

Od ponad dekady grupa zapaleńców i fanów dobrej zabawy w klimacie Postapo, Westernu i Cyberpunka organizuje event pod nazwą Ziemie Jałowe - Zagłębiowski Konwent Postapokaliptyczny. Tegoroczna edycja przestaje być zagłębiowska. Po dziesięciu imprezach w budynku Kopalni Grodziec w Będzinie - przenosi się do Battle Zone Arena w Gliwicach.

Wychowałeś się na Mad Maxie, grałeś w pierwszego Fallouta, a potem nie mogłeś się oderwać od STALKERA? Jesteś już za stary. To oczywiście żart, ale faktem jest, że na tego typu konwentach 50-latków się już nie uświadczy. Choć niewiele młodsi - owszem - są.

- Ponad dekadę temu, jeszcze na forum serwisu Outpost zrzeszającego fanów postapokalipsy z całego kraju, wykiełkowała myśl o stworzeniu konwentu, na którym klimat zniszczonego świata przeplatałby się z westernem. Z czasem do naszej wizji świata dodana została zaawansowana technologia i cyber-wszczepy... Cyberpunk płynnie dołączył do powyższych gatunków. Tak powstała wizja Ziem Jałowych - mówi Jakub "Siekier" Sindera, organizator konwentu.

I tak z roku na rok przybywało uczestników. Z całej Polski. Bo dużych larpowych zlotów po prostu jest zbyt mało. LARP, to skrót od Live Action Role-Playing. Czyli w odróżnieniu od komputerowych role-playów, gdzie wcielamy się w cyfrową, stworzoną postać - tu wszystko dzieje się na żywo. A granice możliwości ograniczone są tylko wyobraźnią Mistrza Gry i wytrzymałością uczestników zabawy. Krótko mówiąc - jeśli lubicie choć jeden z tych gatunków - Cyberpunk, Western lub Postapo - Ziemie Jałowe to wydarzenie, na którym musicie się pojawić. Szczególnie, że po opatrzonym już Grodźcu - jest nowy gamezone.

- Arena w Gliwicach to centralny teren poligonu ASG, który zostanie przez nas zaadaptowany i przeobrażony w cyberpunkowo-westernowe miasteczko z uliczką do pojedynków, nowym Saloonem oraz sceną do koncertów czy innych występów. Wieczorami ta zabita dechami dziura rozświetli się niczym dawne Neonowe Zgorzel, aby swym blaskiem przyciągać niczego nie spodziewających się wędrowców - zachęca Siekier.

LARP i konwent

- Gra Terenowa, czyli inaczej LARP, to część podczas której gracze wcielają się w stworzone przez siebie postaci i dołączają świata pełnego przygód. Jako uczestnicy gry będziecie realizować swoje osobiste cele, ale też zmierzycie się z wydarzeniami, które mają wpływ na cały świat gry. Wszystko to będzie odbywać się w rzeczywistości z pogranicza uniwersum Mrocznej Wieży z domieszką Cyberpunka, a trwać będzie od środy do piątku. Do tego nasz zlot, to jedyna impreza, na której za dobrą grę i epickie akcje otrzymacie Punkty Doświadczenia, za które później będziecie mogli wylicytować nagrody na aukcji po zakończeniu larpa - mówią organizatorzy. - Z kolei konwentówka to czas, by porzucić swoje role z gry i lepiej się zintegrować. To idealny moment by poznać masę zakręconych, pełnych pasji ludzi oraz wziąć udział w różnorakich konkursach i prelekcjach. Część programowa zaczyna się w piątek, po zakończeniu gry terenowej. To również część, na której będziecie mogli uczestniczyć w najbardziej szalonej imprezie jaką widzieliście - mówią organizatorzy.

W tym roku dla uczestników Ziem Jałowych zagra Favorit89, jeden z bardziej rozpoznawalnych synthwave’owych artystów w Polsce. Do wygrania będzie też mnóstwo nagród. Od książek z gatunku szeroko pojętej fantastyki, przez ekwipunek wyjazdowy, po rękodzieło znanych w środowisku artystów. I jeszcze jedno. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich. Ziemie Jałowe ruszają 24 sierpnia i potrwają do 29-go. Ale czasu na rejestrację postaci i udziału - zostało niewiele!

Szczegółowe informacje o biletach, zapisach i rejestracji postaci znajdziecie na stronie FB Ziem Jałowych w tym linku. Zobaczcie w fotogalerii, jak bawili się uczestnicy Ziem Jałowych w poprzednich latach.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lodowe szaleństwo w Orzegowie

Na Burloch na szlyncuchy. Jutro otwarcie lodowiska!

Cyrk

W Rudzie będzie cyrk

W najbliższą sobotę turniej jeździecki w klubie Omega w Kochłowicach

Na koń! Sportowy Klub Jeździecki OMEGA zaprasza na zawody

Akukuotwarcie7

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Nereusz

Wycieczki, muzyka i zabawy - czyli jak spędzić czas w Rudzie

Wot

WOT Games. Obrona Terytorialna zaprasza na pikniki rodzinne