Diler i poszukiwana - podwójne "trafienie" rudzkich policjantów

Marihuanę i amfetaminę w sporej ilości znaleźli rudzcy policjanci w mieszkaniu 36-letniego mieszkańca Nowego Bytomia. Narkotykowy diler mieszkał na Kaufhasie.

Policja Ruda Śląska
Diler miał towaru na blisko 650 działek

"Praca operacyjna", jak to nazywają policjanci, pozwoliła na ustalenie, że jeden z mieszkańców osiedla Kaufhaus w Nowym Bytomiu może zajmować się handlem narkotykami. Podejrzenia okazały się słuszne.

- Kiedy kryminalni weszli do jego mieszkania, znaleźli znaczne ilości środków odurzających. Policjanci przejęli blisko 650 działek narkotyków – amfetaminy i marihuany - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Ale to nie wszystko. Akurat rano tego dnia w policyjnym systemie pojawiła się informacja o 21-letniej kobiecie, którą rudzki sąd poszukiwał do odbycia aresztu za niezapłaconą grzywnę. I akurat tę poszukiwaną, już po południu, policjanci zastali w mieszkaniu 36-letniego dilera.

- Oboje trafili do policyjnego aresztu, kobieta po to aby następnego dnia została przewieziona do wyznaczonego aresztu, a mężczyzna do sprawy narkotyków - dodaje Ciozak.

Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa. Teraz ustać będą, komu rudzianin sprzedawał narkotyki. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów. Handlarzowi, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Poszukiwany rozbojarz uchwycony przez monitoring

Poszukiwani sprawcy rozboju. Napadli i okradli staruszka

Poszukiwana Anna F. odnaleziona

Poszukiwana Anna F.

W samochodzie znaleziono 80 gramów marihuany i gotówkę

Pijany kierowca okazał się narkotykowym dilerem

Wnuczek

Jesteśmy z administracji. Oszuści uderzyli w Rudzie Śląskiej

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Oszust telefon2

Oszuści "bankowi" w natarciu. Do was też dzwonili?

Diler

Amfetamina, marihuana, wpadka