Diler i poszukiwana - podwójne "trafienie" rudzkich policjantów

Marihuanę i amfetaminę w sporej ilości znaleźli rudzcy policjanci w mieszkaniu 36-letniego mieszkańca Nowego Bytomia. Narkotykowy diler mieszkał na Kaufhasie.

Policja Ruda Śląska
Diler miał towaru na blisko 650 działek

"Praca operacyjna", jak to nazywają policjanci, pozwoliła na ustalenie, że jeden z mieszkańców osiedla Kaufhaus w Nowym Bytomiu może zajmować się handlem narkotykami. Podejrzenia okazały się słuszne.

- Kiedy kryminalni weszli do jego mieszkania, znaleźli znaczne ilości środków odurzających. Policjanci przejęli blisko 650 działek narkotyków – amfetaminy i marihuany - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Ale to nie wszystko. Akurat rano tego dnia w policyjnym systemie pojawiła się informacja o 21-letniej kobiecie, którą rudzki sąd poszukiwał do odbycia aresztu za niezapłaconą grzywnę. I akurat tę poszukiwaną, już po południu, policjanci zastali w mieszkaniu 36-letniego dilera.

- Oboje trafili do policyjnego aresztu, kobieta po to aby następnego dnia została przewieziona do wyznaczonego aresztu, a mężczyzna do sprawy narkotyków - dodaje Ciozak.

Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa. Teraz ustać będą, komu rudzianin sprzedawał narkotyki. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów. Handlarzowi, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów, to 23-latek z Rudy Śląskiej

Grzywna i zakaz stadionowy dla pseudokibica z Rudy Śląskiej

210 na godzinę zamiast 100. Mandat 2500 zł i 10 pkt.

Spieszył się "średnicówką"

Karetka pogotowia

Kulisy niedzielnego potrącenia w Rudzie Śląskiej

Diler3

Sprzedawał narkotyki dzieciom! 18-letni diler zatrzymany

Potracenie

Potrącenie na przejściu.Nie zauważył matki z dzieckiem

Zakretmi

"Zakręt mistrzów" znów w oku kamery. Zobaczcie nagranie!

Karta2

"Przywłaszczył" kartę, szuka go policja