Defilada w Warszawie, na Śląsku pikniki - zbliża się Święto Wojska Polskiego

"Silna Biało-Czerwona" - pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje. Wprawdzie dość daleko od Rudy Śląskiej, ale dla fanów militariów to żadna przeszkoda.

Po 3 latach powróci największa defilada Wojska Polskiego. 15 sierpnia o godz. 14.00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie. Zaprezentowanych zostanie 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy. Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach.

Dla tych, którzy nie wybierają się do stolicy - przygotowano blisko 70 pikników w całym kraju. Będą pokazy statyczne czołgu Leopard, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad, Rak oraz Pilica - czyli gratka dla fanów militariów. Podczas pikników będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacji - zapoznać się z ofertą służby wojskowej. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem Wojska Polskiego będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

Pikniki wojskowe w województwie śląskim

W województwie śląskim pikniki wojskowe odbędą się w dniach 12-15.08.2023 r. w godzinach 12.00-18.00, w czterech lokalizacjach:

  • 12 sierpnia 2023 r. – Kochanowice, Plac przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji, ul. Lubliniecka 5.
  • 13 sierpnia 2023 r. – Jeleśnia, Plac przy Urzędzie Gminy w Jeleśni, ul. Plebańska 1.
  • 14 sierpnia 2023 r. – Ogrodzieniec, Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Kępa”, ul. Spacerowa 52.
  • 15 sierpnia 2023 r. – Olsztyn, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Zielona 66.

W trakcie pikniku wojskowego w Kochanowicach od godziny 18.00 odbędzie się też emisja filmu "Legiony". Na każdym z pikników będzie można spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki, a dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon