Darów było tak dużo, że wstrzymali przyjmowanie. Rudzianie po raz kolejny pokazali na co ich stać

Radny Rafał Wypior ogłosił zbiórkę darów dla Ukrainy. Mieszkańcy Rudy Śląskiej od razu przystąpili do pomocy. W sobotę, 26 lutego darów było na tyle, że wstrzymano ich przyjmowanie w szkole podstawowej. Zbiórka ruszy ponownie po ich segregacji i transporcie.

Od piątku, 25 lutego w Rudzie Śląskiej trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców. W wyniku wybuchu wojny wiele osób straciło dach nad głową, a służby nie nadążają zaopatrzać rannych - brakuje środków opatrunkowych. Oprócz tego zbierane są także:

  • konserwy, kasze, zupy chińskie, pieczywo chrupkie, płatki, herbatniki, owoce suszone pakowane, masło orzechowe;
  • mleko modyfikowane dla różnego wieku, pure, musy dziecięce, gotowe danie dla dzieci, płatki;
  • pieluchomajtki, pampersy, podkłady, chusteczki nawilżane, chusteczki zwykle;
  • latarki oraz inny rzeczy niezbędne w czasie wojny i dozwolone dla przewozu przez granicę;
  • kołdry, poduszki, poszewki, prześcieradła.

Wszystkie dary można składać w pozostałych trzech punktach, przy ul: Hallera 16 B, Kłodnickiej 95, Bytomskiej 13. Przyjmowane są od godziny 6 do 22.

W przypadku pytań należy kontaktować się z wymienionymi osobami:

  • Rafał 665084901,
  • Ola 510211470,
  • Marianna 518377080.

Zabrakło miejsca na kolejne dary dla Ukraińców

W sobotę, 26 lutego radny Rafał Wypior poinformował, że funkcjonujący dotąd punkt w Szkole Podstawowej nr 18 zostaje zamknięty do odwołania. Powodem zbyt duża liczba darów.

- Nie damy rady już więcej przyjąć. Teraz musimy wszystko posegregować i przetransportować! Z całego serca dziękujemy za okazane już wsparcie - tłumaczy Rafał Wypior, radny Rudy Śląskiej. Obiekty MOSiR przyjmą dary zgodnie z podanymi informacjami, czyli w tygodniu (pon-pt) w godz. 6:00-22:00.

Radny tłumaczy, że oprócz zbiórki darów, zostaje uruchomiony specjalny adres e-mail, pod który można przesyłać deklaracje udzielenia schronienia dla obywateli pod swoim dachem - pomoc.ukrainie@ruda-sl.pl. W treści należy podać swoje dane osobowe oraz liczbę osób, którą jest się w stanie przyjąć. Oprócz tego można także podać listę potrzebnych rzeczy - takich jak koce, czy śpiwory, które będą na bieżąco uzupełniane przez organizatorów zbiórki.

- Moi drodzy, nie wiem jak Wam mam podziękować... od czasu zamieszczenia posta o uruchomieniu zbiórki rzeczowej dla obywateli Ukrainy mój telefon, telefon Oli, Łukasza, Marianny są rozgrzane do czerwoności - dodaje radny.
zbióka-Ruda-Śląska

Dodatkowo oprócz zbiórki darów na terenie Piekar Śląskich, prowadzone są składki środków finansowych, które mają za zadanie wsparcie żywnościowe i humanitarne Ukraińców. Lista zbiórek poniżej.

Polskie organizacje prowadzące zbiórki na rzecz Ukrainy:

Ukraińskie organizacje przyjmujących wsparcie:

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon