Bezpłatne maseczki do odbioru. 4 sztuki może dostać każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej

Każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej będzie mógł odebrać bezpłatnie 4 maseczki medyczne. Sprawdź, gdzie można je dostać.

Za pośrednictwem wojewody śląskiego, Ruda Śląska otrzymała maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W pierwszej transzy do Rudy Śląskiej trafiło 250 tysięcy maseczek medycznych.

Punkty odbioru maseczek w Rudzie Śląskiej

Punkty odbioru zostały zlokalizowane w siedzibach administracji budynków mieszkalnych i będą czynne w godzinach ich urzędowania.

Ponadto maseczki będą dostępne w budynku Urzędu Miasta oraz rozdawane w mobilnych punktach – pojazdach Straży Miejskiej.

Dodatkowo w dniach 26-28 kwietnia (poniedziałek-środa) w godz. 11.00–13.00 na placu Jana Pawła II wydawać je będą pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego w specjalnym namiocie.

Każda osoba może odebrać 4 maseczki

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w przekazaniu maseczek mieszkańcom, w tym również księdzu Ryszardowi Kokoszce, dziekanowi dekanatu kochłowickiego, któremu przekazaliśmy 12 tysięcy sztuk. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach spada, ale nasze województwo cały czas przoduje w tej smutnej statystyce. Musimy więc pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, na czele z zasłanianiem ust i nosa - mówi prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic

Stan potwierdzonych zakażeń w Polsce

Ministerstwo zdrowia podaje, że dzisiaj (26.04 2021) w województwie śląskim potwierdzono 565 nowych zakażeń COVID-19, 31 osób to mieszkańcy Rudy Śląskiej.

fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon