Dalszy ciąg sprawy tężni solankowej

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że sprawa budowy tężni solankowej przy ulicy Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej - Bykowinie została poruszona podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radny Rafał Wypior zaniepokojony tym, że po ulewnych deszczach okolica miejsca, w którym ma zostać zrealizowana inwestycja została zalana. Próbując dociec czy zlecono wykonanie badań geotechnicznych terenu, postanowił złożyć interpelację.

Tezniaruda


Magistrat zapewnia, że projektant przed opracowaniem projektu budowlanego zlecił wykonanie badań gruntowych, a ich wynik uwzględnił w swoim opracowaniu.

Przypomnijmy, że to projekt, który został wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Okazuje się jednak, że realizacja nie nastąpi tak szybko, jak można się było tego spodziewać. W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy bowiem:

(…) budowa obiektu nie została ujęta w planach wydatkówna rok 2020. Z uwagi na trudną sytuację finansową oraz prognozę gospodarczą na najbliższe miesiące wynikające między innymi z sytuacji epidemicznej. Miasto zgłosiło przedmiotowe zadanie w naborze do skorzystania z pomocy przewidzianej przez Radę Ministrów w Uchwale Nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r. w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego