Dał się nabrać na fotowoltaikę. Stracił 110 tysięcy złotych!

71-letni rudzianin padł ofiarą oszustów. Zaczęło się od obejrzenia reklamy, potem zadzwonił "konsultant", rudzianin usłyszał obietnice krociowych zysków, wreszcie fałszywi doradcy namówili go na inwestycję w fotowoltaikę. I tak, krok po kroku, wydoili z niego grube pieniądze.

pixabay.com
Zainwestuj w fotowoltaikę! Ja, mhm...

Rudzki senior zgłosił się na policję w miniony poniedziałek. Powiedział, że został oszukany przez firmę, która namówiła go na inwestycję w odnawialne źródła energii.

- Starszy mężczyzna odpowiedział na kontakt z reklamy oferty inwestycyjnej, a osoba, która się do niej odezwała wytłumaczyła, w jaki sposób będzie wyglądał proces "inwestycji". Oszuści przekonali ofiarę, aby wpłacała im coraz większe kwoty, obiecując szybkie pomnożenie swoich oszczędności - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Kolejne wpłaty na inwestycję mającą uczynić z 71-latka bogacza - zakończyły się na kwocie 110 tysięcy złotych! Więcej oszczędności rudzianin nie miał. Co więc zrobili oszuści, którym trafiła się kura znosząca złote jaja? Urwać tych jaj nie wolno!

- Zaproponowali mu aby zaciągnął kredyt, który spłaci z zysków otrzymanych za kilka dni. Mężczyzna załatwiając formalności w banku został uświadomiony, że padł prawdopodobnie ofiarą oszustwa. Tą wiadomość potwierdzili policjanci, którzy przyjrzeli się nieistniejącej firmie - dodaje Ciozak.

Gdyby nie czujność pracownicy banku, która zainteresowała się historią 71-latka, wziąłby on kredyt na kolejne 28 tysięcy złotych!

- Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w tym instalowaniu nieznanego oprogramowania na komputerach czy telefonach. Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii. W poniedziałek do rudzkich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany przy inwestowaniu w akcje kluczowych państwowych firm. Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę - podkreślają policjanci.

Pamiętajmy o tym i rozmawiajmy z naszymi bliskimi, że inwestycje oferujące dużą stopę zwrotu są z góry podejrzane. Każdy kto myśli, że w kilka dni podwoi swoje oszczędności przy pomocy internetowych brokerów - może spodziewać się trafienia na oszustów czyhających na jego pieniądze. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed przestępcami!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon